Джон Кабот що відкрив?

Географія

Що відкрив Джон Кабот, чим відомий Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Джон Кабот що відкрив?

Джованні Кабот прославився як перша людина, яка досягла берегів Канади. Його експедиції є найбільш ранніми серед європейських досліджень частини Північної Америки.

Перша експедиція Джона Кабота 1497 року закінчилася відкриття Ньюфаундленду.

У 1497 році відбулася перша експедиція мандрівника, причому успішна. Мореплавець 20 травня відчалив з Брістоля, взявши курс на захід. Вже 24 червня він досягає північного краю острова, який згодом отримав назву Ньюфаундленду. Коли мореплавець зробив висадку в одному з портів, то оголосив острів володінням Британської корони. Корабель відійшов трохи від острова, в південно-східну частину узбережжя. Незабаром шлях Джона Кабота перегородила широка шельфова мілину, яка мала величезні запаси риби. Пізніше цей район острова назвали Великою Ньюфаундлендською банкою. Тривалий час він був великим рибопромисловим районом в світі. З такою знахідкою Джон Кабот повернувся в Брістоль.

Другий маршрут експедиції Джона Кабота було розпочато в 1498 році.

Брістольські купці надихнулися результатами першої експедиції. Вони спорядили більш значну експедицію з 5 кораблів. У 1498 році мореплавець вийшов в похід зі своїм старшим сином Себастьяном. Мета подорожі – Джон Кабот відкриття Північної Америки. І команді мореплавця вдалося досягти материка.

Маршрут подорожі Джона Кабота пролягав через західне і східне узбережжя Гренландії, Землю Баффіна, Лабрадор і Ньюфаундленд. Пропливши вздовж берега по південній стороні до 38 ° північної широти, команда не виявила ніяких слідів східних цивілізацій. Брак припасів привів до того, що команді довелося повернутися назад в 1498 році. До того ж додому повернулося тільки 4 корабля під командуванням сина мандрівника – Себастьяна. Корабель з Джоном на борту зник за нез’ясованих обставин. Англійці не вважали експедицію вдалою, так як мореплавці нічого не привезли з подорожі. Вони хотіли знайти коротку дорогу в Індію або Китай, а замість цього знайшли незаселені землі.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що досліджував та що відкрив Джон Кабот.

Оцініть статтю
Додати коментар