Джон Кабот біографія та цікаві факти

Наука

Джон Кабот біографія та цікаві факти розкажуть про життя і подорожі італійського та французького мореплавця, який вперше досліджував узбережжя Канади.

Джон Кабот біографія скорочено

Джон Кабот що відкрив? Джон Кабот прославився як перша людина, яка досягла берегів Канади. Його експедиції є найбільш ранніми серед європейських досліджень Північної Америки.

Джованні Кабот з’явився на світ 23 травня 1450 року. У нього був ще брат П’єро. Вчені припускають, що це сталося в місті Кастільйоне-К’яварезе або Гаета. Точно відомо, що майбутній мандрівник був італійцем.

У 1476 році Кабот став громадянином Венеціанської Республіки, проживши мінімум 15 років в місті. Його сім’я переїхала туди близько 1461 року. Завдяки громадянству він отримав право займатися морською торгівлею. Це зробило італійця успішним в сфері шовку і спецій, які він купував у арабів. Запитуючи про походження товару, Джон зрозумів, що батьківщиною його товару є Індія. Він почав мріяти про подорожі. 5 листопада 1488 мандрівник переїжджає до Валенсії, де вирішив зайнятися поліпшенням гавані. Однак його пропозиція була відхилена, через що чоловік переїхав до Севільї на початку 1494 року. Тут займався будівництвом кам’яного моста через річку Гвадалквівір.

Зазнавши ряди невдач як інженер-будівельник, Джон Кабот згадує про любов до моря. Він звернувся до влади Лісабона і Севільї, щоб ті посприяли організації експедиції по Атлантичному океану. У 1495 році чоловік звертається до англійського уряду. Він отримує англійське підданство, отримавши прізвище на англійський манер – Кебот.

Джон Кабот відкриття Північної Америкиї

Його покровителем став Джованні Антоніо де Карбонара. Мандрівник в березні 1496 року одержав з банку Флоренції позику, необхідну для плавання. А правитель Генріх VII дозволив йому плисти під англійськими прапорами в усі регіони морів. Перше плавання Джон здійснив улітку 1496 року. Йому вдалося досягти берегів Хай-Бразил. Рік по тому був здійснений ще один морський похід. Вчені припускають, що він міг висадитися в чотирьох місцях – Мен, Кейп-Бретон, Лабрадор, мис Бонавіста. У 500-ту річницю подорожі Кабота влади Великобританії і Канади офіційно визнали місцем висадки мореплавця острів Ньюфаундленд.

Після повернення додому, Джон Кабот 10 серпня 1497 року одержав винагороду і пенсію. Незабаром, а саме 3 лютого 1498 року мандрівник отримує патент на нові подорожі. У травні він вивів 5 кораблів з порту Брістоля з тканинами та мереживами, які планував продавати. У липні одне судно потрапило в шторм і вчинило вимушену посадку на берегах Ірландії. Екіпаж мореплавця в 1498 році досяг узбережжя Північної Америки. Вчені припускають, що похід завершився на кордоні територій Іспанії в Карибському морі.

Джон Кабот загинув у подорожі. Вважається, що кораблі зникли по дорозі назад. Хоча історик Елвін Раддок припустив, що Каботу вдалося повернутися в Англію навесні 1500 року.

Цікаві факти з життя Джона Кабота

Був одружений на Матті. Це сталося в 1484 році. Пара виховувала трьох синів: Людовика, Санкта, Себастьяна. Вони з батьком подорожували по світу.

На честь мореплавця встановлено достатню кількість архітектурних споруд і портретів.

Великий дослідник Генрі Гудзон, надихнувшись плаванням Кабота, сам вирішив ходити в морські походи.

Був переконаний, що Земля має форму кулі.

Оцініть статтю
Додати коментар