“Джим Ґудзик і Машиніст Лукас” аудіокнига (скорочено)

джим гудзик і машиніст лукас аудіокнига скорочено Зарубіжна класика

Міхаель Енде “Джим Ґудзик і машиніст Лукас” аудіокнига скорочено на українській мові слухати варто, щоб дізнатися про пригоди друзів.

Аудіокнига “Джим Гудзик і машиніст Лукас” скорочено

Слухати аудіокнигу скорочено можна у відео, яке доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

Про що книга “Джим Гудзик і машиніст Лукас”?

На маленькому острові Недогадія Король Альфред без чверті дванадцятий живе разом з машиністом паровоза Лукасом з його паровозом Емма, а також власником крамниці пані Штоцкер і містером Хюльсе. Одного разу листоноша приносить посилку з маленьким темношкірим хлопчиком. Лукас назвав знахідку Джимом, тому що він «виглядає саме так». Хлопчика виховує пані Штоцкер. Коли Джиму виповнюється 14 років, король викликає Люка та Емму до замку. Він пояснює Лукасу, що острів занадто малий, щоб вмістити так багато підданих, і з важким серцем просить Лукаса розлучитися з Еммою. Однак, оскільки ні Лукас не хоче розлучатися з Еммою, ні Джим не хоче розлучатися з Лукасом, вони обидва таємно залишають острів вночі з Еммою, яка була перетворена на корабель.

Після довгої морської подорожі вони приземляються в Пін, столиці Мандали (подоба Китаю). Там вони хочуть побачити імператора, але їх не пускають до імператорського палацу. Вони безуспішно намагаються заробити гроші, використовуючи Емму як карусель. Зголоднілі, вони зустрічають Пінг-Понга, який приносить їм рис із палацової кухні. Від нього вони дізнаються, що дочка імператора, принцеса Лі Сі, знаходиться в полоні в Місті Драконів і що імператор глибоко оплакує її втрату.

Джим і Лукас розмовляють з товстим Пі Па По, який хоче, щоб їх обох кинули в темницю за образу важливих. Пінг-понг рятує їх, а також дозволяє їм поговорити з імператором. Він каже, що рибалки в Жовтій річці знайшли повідомлення в пляшці від Лі Сі, в якому вона писала, що вона перебуває в місті драконів Куммерленд з пані Гострозуб на Alte Straße 133 на «третьому поверсі ліворуч». Лукас розуміє, що посилка, в якій Джим приїхав до Люммерленду, мала бути відправлена ​​саме за цією адресою.

Імператор вказує їм дорогу з міста до гірського масиву, який називають короною світу. Є лише один спосіб потрапити на іншу сторону: перетнути Долину Сутінків. Двоє шукачів пригод ледве врятувалися від смерті, коли скелясті стіни в долині руйнуються під тисячами відбитих звукових хвиль від рухомого локомотива. Вони досягають пустелі під назвою «Кінець світу». З допомогою Джима Лукасу вдається відремонтувати Емму, яка постраждала під час швидкої втечі через долину. Вони дізнаються про явище міражу, і можуть померти від спраги в пустелі без води. Після годин їзди вони зустрічають доброзичливого пана Тур Тура, який здається велетнем, а насправді ввічлива та скромна людина, яка стала вигнанцем через свою незвичну здатність видаватися велетом, коли на нього дивляться здалеку. Він приймає їх у свій оазис і наступного дня веде до регіону Чорних Скель, наступної перешкоди на шляху до Міста Драконів.

Пройшовши через Пащу Смерті в регіоні Чорних Скель, Джим і Лукас досягають Країни тисячі вулканів. Там вони зустрічають напівдракона Непомука, розбитий вулкан якого Лукас ремонтує. На знак подяки Непомук розповідає їм надсекретний шлях до міста дракона. Вони одягають Емму в вогнедишного дракона і потрапляють в місто драконів Куммерланд і на Alte Straße 133, де знаходиться школа злого дракона пані Гострозуб. Вони дізнаються, що багато дітей з різних країн світу були викрадені піратською бандою “Скажена тринадцятка” і продані пані Гострозуб, включаючи зниклу принцесу Лі Сі. За допомогою Емми Джим і Лукас нарешті можуть здолати пані Гострозуб, схопити її та звільнити дітей. Вони повертаються до Пінга на Жовтій річці. По дорозі Лі Сі розповідає історію про те, як її схопили пірати “Скаженої тринадцятки” і передали пані Гострозуб.

Після щасливого повернення імператор обіцяє свою доньку Джиму, а пані Гострозуб закриває в пагоді. Вона дякує друзям за те, що вони перемогли її, але не вбили. Це дозволяє їй перетворюватися на Золотого Дракона Мудрості під час сну. Відразу на початку річної трансформації вона має мудрість відповісти на запитання Джима та Лукаса про те, як вони можуть разом повернутися на острів Недогадія, навіть якщо там не вистачить місця для всіх. Рішення – плавучий острів. пані Гострозуб пояснює дорогу туди й засинає своїм річним сном.

Повертаючись до Недогадії на кораблі імператора, вони захоплюють плавучий острів і відбуксирують його до Люммерленду. Там Джим і Лі Сі святкують свої заручини, і Джима чекає ще один сюрприз. У Емми народилася дитина на ім’я Моллі, тож Джим тепер може бути справжнім машиністом локомотива зі своїм власним локомотивом.

Тести до твору "Джим Ґудзик і машиніст Лукас"
Пройти тест до твору "Джим Ґудзик і машиніст Лукас" Міхаеля Енде варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору. Правильні відповіді на питання відображаються одразу.
Оцініть статтю
Додати коментар