«Джим-Ґудзик і машиніст Лукас» характеристика героїв

«Джим-Ґудзик і машиніст Лукас» характеристика героїв твору 6клас

«Джим-Ґудзик і машиніст Лукас» характеристика героїв твору машиніста Лукаса, Джима Ґудзика та інших допоможе розкрити їх образи, визначити риси характеру.

«Джим-Ґудзик і машиніст Лукас» характеристика героїв

Характеристика машиніста Лукаса

Машинист Лукас (Lukas)це один з головних персонажів з книги “Джим Кнопка і Лукас-машиніст” (оригінальна назва “Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer”) німецького письменника Міхаеля Енде.

Лукас – це машиніст залізничної станції на маленькому острові Недогадії та найближчий друг Джима.

Лукас є добрим, сильним, та допитливим чоловіком, який став фігурою батька для Джима, головного героя книги. Він знаходить Джима, коли той прибуває на острів в коробці, і вирішує виховати його, як свого власного сина. Він є мудрим наставником та надійним другом Джима під час їхніх захоплюючих подорожей на локомотиві по острову та далі.

Машиніст Лукас виступає як символ сили, мудрості та відданості. Його доброта та відчуття відповідальності роблять його ключовим персонажем у житті Джима та у розвитку сюжету книги.

Він невеликого зросту, кряжистий, кругловидий, він чимось нагадував «пружний гумовий м’ячик».  На голові у Лукаса завжди красувався кашкет, а сам він ходив в незмінному робочому синьому комбінезоні. Доброзичливий,  любив жити зі всіма в світі у згоді. Очі Лукаса були синіми, а обличчя та руки майже повністю забарвлені мастилом та кіптявою. Навіть застосовуючи спеціальне мило для локомотивних машиністів, він не зміг позбутися кіптяви. Усміхаючись, Лукас показував свої чудові білі зуби, які міг розколоти будь-який горіх. Крім того, він мав золоту сережку в лівому вусі у формі кільця та люльку-носогрійку.

Лукас був надзвичайно сильним, але водночас миролюбним та спокійним. Він володів неймовірною майстерністю у плюванні, здатний був загасити запалений сірник на відстані трьох із половиною метрів і плювати точно. Кожен день Лукас керував локомотивом на ім’я Емма через п’ять тунелів від одного кінця острова до іншого.

Лукас є позитивним героєм, який проявляє сміливість, не втрачає оптимізму і завжди готовий прийти на допомогу. За характером: надійний, відповідальний, працьовитий, справжній друг, дбає про свою країну, передбачливий, завжди піклується про інших більше, ніж про себе.

Характеристика Емми

Джим-Ґудзик і машиніст Лукас характеристика емми паравозЕмма – паротяжиха – локомотив, на якому щодня подорожує машиніст Лукас. Вона є частиною залізничної системи на острові і використовується для перевезення пасажирів та вантажів вздовж відмічених маршрутів. Емма дуже чутлива та виражає настрої й емоції Лукаса через посвистування та попихкування, хоча часто й не розуміє причини зміни настрою свого господаря. Локомотив Емма надійна, стійка і вірна. Вона виконує свою функцію перевезення пасажирів та вантажів з великою відповідальністю та ефективністю. Емма може втілювати силу, стійкість і непохитність.

Характеристика Джима Ґудзика

Джим Ґудзик (Jim Knopf) – головний герой книги та помічник свого кращого друга машиніста Лукаса.

Характеристика Джима ҐудзикаДжим – чорношкірий хлопчик, якого знайшли в коробці, яка була помилково доставлена на маленький острів Недогадія. Лукас-машиніст із залізничної станції на цьому острові прийняв Джима як свого власного сина і вирішив виховати його, а за ним доглядала пані Ваас.

Джим – це відважний, допитливий, відповідальний, справжній друг, наполегливий, не хоче вчитись (хоча потім змінює свою думку), життєрадісний, допитливий та люблячий хлопчик, який разом зі своїм другом Лукасом вирушає в захоплюючі пригоди. Вони подорожують на локомотиві і долають різноманітні випробування, зустрічають різних персонажів та вирішують різні проблеми. Джим також мріє стати машиністом, що є однією з його основних цілей у творі.

Джим не любив митися  – як, втім, і всі хлопчики його віку. Він ніяк не міг узяти в толк, навіщо йому митися, якщо у нього чорна шкіра і все одно не видно, яка у нього шия — брудна або чиста. Також Джим був незамінним помічником і продавав товари в крамниці, коли треба було допомогти пані Ваас, королю або пану Ермелю.

Джим отримав прізвисько “Ґудзик” через постійну дірку на штанцях. Пані Ваас спочатку безліч разів латала її, але потім пришила великий ґудзик поруч, щоб застібати його замість латання, що зробило дірки невидимими. З тих пір всі на острові почали звати його Джимом Ґудзиком.

У творі Джим відображається як відданий друг, готовий завжди допомогти своїм товаришам. Разом з ними він переживає безліч пригод та складнощів, щоб дістатися до принцеси і визволити її. Він мужній, розумний, працьовитий та відповідальний, і його мрія стати машиністом збувається в кінці, коли він отримує від друга локомотивчика на ім’я Моллі.

Доля Джима так і залишається загадковою, і фінал залишається відкритим, оскільки є ще завдання, які друзям потрібно виконати, зокрема, відшукати та перемогти Тринадцятьох Лютих. Крім того, на Джима чекає весілля з принцесою Лі Сі, яку він разом зі своїм другом врятував.

Характеристика короля Альфонса

джим гудзик характеристика короля АльфонсаКороль Альфонс За Чверть Дванадцятий – король Недогадії, названий на честь часу, коли він народився та в який вітав своїх підданих на свята. Він був непоганим правителем. В усякому разі, ніхто про нього не міг сказати нічого худого, як, втім, і хорошого. Жив у замку між двома верхівками. Король майже завжди сидів удома і вів телефонні розмови по великому золотому телефону. Короля можна було побачити тільки в святкові дні, бо весь інший час він повинен був управляти. Але по святах рівно за чверть дванадцять він підходив до вікна та привітно махав рукою. Альфонсу не легко дається повідомити Лукасу про необхідність позбутися локомотива, оскільки острів перенаселений.

Згодом він надсилає в Мигдалію листа, у якому пише, що дуже сумує за Лукасом, Джимом та Еммою і просить їх повернутися. Це характеризує короля як мудрого правителя, який любить своїх підданих і хвилюється за їхню долю. Він є великодушним і розумним правителем, який дбає про добробут свого народу. Король Альфонс проявляє велику зацікавленість у долі Джима та його друзів, і він допомагає їм у вирішенні різних проблем та випробувань, з якими вони зіштовхуються. Має високі моральні принципи і завжди діє в інтересах свого народу та загального блага. Король Альфонс є символом справедливості, мудрості та відданості своїм обов’язкам як правителя. Він виявляє сильне лідерство та здатність до мудрого прийняття рішень у складних ситуаціях.

Характеристика пана Ермеля

джим гудзик і машиніст лукас Характеристика пана ЕрмеляПан Ермель  (Піджакер) (Herr Ärmel) мешканець Недогадії та підданий короля Альфреда, змальований у книзі, як типовий англієць, що носить капелюха та усюди бере з собою парасольку. Жив у найзвичайнісінькому будинку і не мав жодної певної професії, тільки ходив гуляти. Він був перш за все підданим, і ним управляли. Ось деякі риси характеру пана Ермеля:

 • Суворий, але справедливий. Пан Ермель може здаватися суворим у спілкуванні, але його вчинки завжди мотивовані справедливістю та гармонією на острові.
 • Підприємливий та розумний. Як власник магазину, він має глибокі знання про бізнес та ринок. Він завжди готовий надати поради та допомогу своїм клієнтам.
 • Любить порядок. Пан Ермель пильно слідкує за порядком у своєму магазині та на острові загалом. Він цінує організованість і дисципліну.
 • Лояльний та справедливий. Він завжди готовий допомогти своїм друзям та клієнтам, незалежно від їхнього статусу або походження.
 • Завжди в пошуку нових можливостей. Пан Ермель цікавиться новими ідеями та інноваціями і готовий впроваджувати їх у своєму бізнесі, щоб підтримувати конкурентоспроможність свого магазину.

Характеристика Пані Ваас

джим гудзик Характеристика Пані ВаасПані Ваас (або пані Штоцкер) (Frau Waas) – власниця продуктової крамниці у Недогадії та Джимова прийомна мати. Пані Ваас була майстринею з приготування морозива. Жінка виховувала Джима, бо їй завжди хотілося, щоб у неї був малюк. Те, що немовлятко виявилося чорношкірим, вона вважала особливо милим, бо воно прегарно виглядало у рожевому, а це був її улюблений колір.

На заручини Джима і Лі Сі пані Ваас приготувала особливі сюрпризи: Джимові вона зшила синій робочий комбінезон, точнісінько такий, як у Лукаса, тільки менший. Адже Джим мріяв бути машиністом. А маленька принцеса отримала пречудову весільну суконьку із фатою та довгим шовковим шлейфом.

Нижче наведено деякі характеристики пані Ваас:

 • Материнське серце. Пані Ваас виявляє турботу та любов до Джима, якого вона доглядала з моменту його прибуття на острів. Вона створює для нього затишне середовище і завжди готова піклуватися про його потреби.
 • Ретельна та працьовита. Пані Ваас відома своєю ретельністю та працьовитістю. Вона бере на себе багато обов’язків на острові, включаючи догляд за Джимом та ведення місцевого магазину.
 • Добра співробітниця. Пані Ваас завжди готова допомогти іншим мешканцям острова і дотримується своїх зобов’язань. Вона відома своєю ввічливістю та доброзичливим ставленням до всіх.
 • Відповідальність. Пані Ваас бере на себе відповідальність за Джима і його добробут, прагнучи забезпечити йому щасливе та комфортне дитинство на острові.

Характеристика принцеси Лі Сі

джим гудзик Характеристика принцеси Лі СіПринцеса Лі Сі – донька китайського імператора. Обожнює Джима за хоробрість та розум, незважаючи на те, що він більшу частину історії нехтує навчанням читати та писати.

Лі Сі – є символом краси, мудрості та відваги. Чарівна, як вранішня росинка, принцеса. Опинившись в ув’язненні, прислала Жовтою річкою пляшкову пошту. У кінці твору дівчинка розповідає історію про те, як її викрали пірати і продали пані Мальцан. Лі Сі стала нареченою Джима.

Лі Сі – це сильна та впевнена у собі дівчина, яка не боїться викликів та пригод. Вона має велике серце та надзвичайну сили духу, що допомагає їй подолати будь-які перешкоди на своєму шляху.

Попри своє королівське походження, Лі Сі виявляється близькою до народу та доброзичливою. Вона завжди готова допомогти іншим та віддати себе заради добра свого народу. Її розум і сміливість роблять її визначним лідером і незамінною частиною команди, що бореться за справедливість і свободу.

Лі Сі – це втілення жіночої сили та впливу, яке вражає своєю відданістю та відвагою. Її характер характеризується великодушністю, розсудливістю та рішучістю, що робить її неперевершеним образом для подорожі в світі фантазії та пригод.

Характеристика велетня Тур-Тура

Характеристика велетня Тур-Тура з твору джим гудзикВелетень Тур-Тур здається велетнем, а насправді ввічлива та скромна людина, яка стала вигнанцем через свою незвичну здатність видаватися велетнем, коли на нього дивляться здалеку.

Він був явно дуже старим, бо його довжелезна біла борода діставала йому до колін і, от диво, була заплетена у товсту кіску. Гігантське тіло прикривала стара довга сорочка, яка напевне перебільшувала за розмірами найбільше вітрило. На відстані велетень здавався великим, та чим ближче наближався до Лукаса і Джима, става меншим і меншим. Виявилося, що він на зріст, як Лукас-машиніст, навіть на пів голови нижче. Це був худий старий із тонким добрим обличчям. Звали велетня, що почувався дуже самотнім, Тур Тур. І був він просто уявновелетень. Жив він у самісінькій середині “Кінця Світу”. Тур Тур вивів наших героїв із пустелі і пішов з ними до району “Чорних Скель”.

Пінг Понг характеристика героя

Пінг Понг характеристика герояКрихітний китайський малюк, голова якого нагадує м’яч для гри у пінг понг.

Крихітне хлоп’я зростом із долоню. Голівонька в нього була завбільшки із кульку для гри в настільний теніс. Пінг Понг був малюком дуже розумним, як і всі діти-мигдальці. Він був тридцять другий онук пана Шу Фу Лю Пі Плі, придворного шеф-кухаря. Пінг Понг розповів Джиму і Лукасу, що цар Пунь Гінь віддасть за дружину свою доньку, принцесу Лі Сі, тому, хто визволить її з Дракон-Міста. Саме малюк рятує Лукаса і Джима від І Те Де і двох інших бонз. У кінці твору Пінг Понг розповідає Джиму і Лукасу, що став головбонзою замість відправленого у відставку пана І Те Де. А на час, коли цар перебував в Усландії, малюк мав заміщувати Пунь Гіня. Пінга Понга має такі риси характеру: доброзичливий,  розумний, сміливий, допитливий, вірний.

Характеристика напівдракона Непомука

Характеристика напівдракона НепомукаВін є напівдракон від народження, тому що його мати була бегемотихою.  У нього була велика голова із круглими очиськами, що віддалено нагадувала голову бегемота, тільки вона була ще в жовту і синю крапушку. Далі йшла досить довга шия, яка переходила в щупле тільце, що закінчувалося худим хвостом Голова була посаджена на слабеньке тільце із довгим тоненьким хвостиком, як у крокодильчика-підлітка.

Джим і Лукас допомогли Непомуку відремонтувати його вулкан, а за це напівдракон “перетворив” Емму на драконицю. Непомук був самотнім, бо дракони Сумландії не пускали напівдраконів у місто. Але напівдракон провів наших героїв аж до входу у Дракон-Місто, чим їм дуже допоміг, бо шлях був небезпечний.

Ось деякі характеристики Напівдракона Непомука:

 • Мудрість. Непомук володіє значними знаннями та мудрістю. Він часто допомагає головним героям розуміти складні ситуації та знаходити вихід із заплутаних ситуацій.
 • Доброта. Напівдракон Непомук є доброзичливим та відданим другом. Він завжди готовий допомогти іншим та підтримати їх у складних моментах.
 • Таємничість. Непомук має загадковий та таємничий характер, що робить його ще цікавішим для читачів. Його походження та можливості залишаються не повністю розкритими протягом багатьох частин книги.
 • Вірність. Напівдракон Непомук проявляє велику вірність своїм друзям та ідеалам. Він готовий пожертвувати власними інтересами для допомоги тим, кого він любить та поважає.

Характеристика пані Гострозуб

Характеристика пані ГострозубПані Гострозуб (Frau Mahlzahn), пані Маунтсан – чистокровна дракониха та головна антагоністка першої історії. Дракониха була вражаючих розмірів з відразливим зовнішнім виглядом. На довгій худій шиї відчайдушно випинав кадик, а з хижої пащі стирчав єдиний зуб, який надавав драконівській морді абсолютно мерзотне вираження. Вона викрадала дітей і змушувала їх відвідувати свою школу, де жорстоко карала та ображала учнів. Під час її спалахів гніву, коли її шкіра червоніла або зеленіла, по всьому тілу виростали шишки та бородавки. Дракониха могла виригувати чад і вогонь. Її єдиний зуб був надзвичайно чутливим місцем, і Джим з Лукасом скористалися цим, коли вони доставляли Мальцана до Мигдалії.

Потрапивши в полон, Дракониха виявилася вдячною Джиму і Лукасу за те, що вони перемогли її, адже тепер вона могла перетворитися на “Золотого Дракона Мудрості”, який знає все. Але перед цим їй довелося рік лежати нерухомо. Дракониха також розповіла Джиму і Лукасу, як утворити новий острів біля Недогадії, щоб всім вистачило місця. Однак через те, що дракониха швидко заснула, Джим не встиг розпитати, звідки його викрали перед тим, як він потрапив у посилку.

Описуючи її характер, можна виділити кілька ключових рис:

 • Величезні розміри та вражаючий зовнішній вигляд. Пані Гострозуб вирізняється своїми вражаючими розмірами та виглядом. Вона є драконихою з величезними зубами, що дають їй страхітливий вигляд.
 • Жорстокість та безжальність. Вона викрадає дітей та організовує для них школу, де покарає та ображає учнів. Її вчинки свідчать про безжальність та відсутність співчуття.
 • Здатність до перетворень. Пані Гострозуб може змінювати свій колір шкіри від червоного до зеленого, а також виригувати чад та вогонь, що додає їй загадковості та небезпеки.
 • Певна вразливість. Незважаючи на свою силу та страхітливий вигляд, пані Гострозуб має слабкі місця, зокрема, її єдиний зуб є найболючішим місцем на її тілі.

У цілому, пані Гострозуб – це характер, який представляє загрозу та страх для головних героїв, але водночас вона також має свої вразливість та може бути переможена.

“Скажена дюжина” характеристика

джим гудзик і машиніст лукас характеристика образів“Скажена дюжина” – це група зловісних персонажів у творі “Джим Лукас”. Вони представляють собою загрозу для мирного життя на острові.

 • Злий характер. «Скажена дюжина» відзначається своїм злим характером та агресивною поведінкою. Вони несуть в собі велику негативну енергію, яка змушує їх вчиняти жорстокі та безжалісні дії.
 • Спритність і винахідливість. Ці злочинці виявляють вражаючу спритність і винахідливість в реалізації своїх злих планів. Вони використовують різні стратегії та хитрощі, щоб досягти своїх цілей і вирватися з пастки справедливості.
 • Нещадність. «Скажена дюжина» не має почуття милосердя або жалю до своїх жертв. Вони готові вчинити будь-які злочинні дії, щоб досягти своєї мети, і не вагаються використовувати насильство або інші засоби для досягнення своїх цілей.
 • Організованість. Ці зловісні персонажі діють організовано і координовано, маючи певні плани та стратегії. Вони можуть працювати разом як команда або індивідуально, але завжди виявляють велику спритність у своїх злочинних діях.
 • Таємниця і загадковість. «Скажена дюжина» часто оточена таємницями і загадками, що робить їх ще більш загадковими та небезпечними. Вони пронизані аурою таємничості, яка привертає увагу та збільшує їх вплив на оточуючих.

Джим для кожного пірата придумав ім’я на першу літеру, яку вони вміють писати: Антоніо, Ксаверіо, Ігнаціо, Людовіко, Максіміліано, Ульріко, Фернандо, Теодоро, Себастіано, Еміліо, Рудольфо і  Капітан.

«Ми – розбійники, але ми знаємо, що таке подяка».

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Катя

  мерсі

  Відповіcти
 2. Ілля

  Чому так багато фотографій згенерованими за допомогою ШІ

  Відповіcти