Ервін Умеров біографія скорочено

Ервін Умеров біографія Письменники

Ервін Умеров біографія коротко розповість про життя та творчість кримськотатарського письменника, журналіста та перекладача. Ервін Умеров коротка біографія викладена нижче.

Ервін Умеров біографія скорочено

Умеров Ервін народився 1 травня 1938 року в селі Яни-Сала Жовтневого району Кримської АРСР в родині вчителів.

Коли йому було лише 6 років, у 1944р., він разом з сім’єю і своїм народом був депортований з Криму.

Сім’я Ервіна була виселена в Узбекистан, де жилося їм вкрай важко.

У 1957 році він закінчив школу та почав працювати слюсарем-арматурником на нафтопереробному заводі, потім влаштувався на роботу інспектором районного статистичного управління. В цей же час почав публікуватися в газетах Узбекистану.

У 1959 році була видана перша його розповідь в збірці кримськотатарських письменників «Дні нашого життя».

У 1960р. разом зі своїм другом Емілем Амітом вступає до Літературного інституту ім. А. М. Горького в Москві. Після закінчення його був направлений в Ташкент, де майже 5 років працював в газеті «Ленін байраг’и». Згодом почав працювати редактором відділу літератури народів СРСР Головної редакції “Литдрамвещания Всесоюзного радио”.

З 1976 року до виходу на пенсію працював у видавництві «Дитяча література» старшим редактором відділу літератури народів СРСР.

З 1966 року Ервін Умеров – член Спілки журналістів СРСР, з 1978 – член Спілки письменників СРСР.

Більш ніж за 40-річну літературну діяльність Ервін Умеров випустив понад 50 книг, своїх, авторських, перекладених російською мовою творів тюркомовних письменників.

У 2002 р. московське видавництво «Текст» випустило збірку «Чорні поїзда», до якого увійшли оповідання та документальна повість, присвячені трагічним подіям – темі депортації.

Помер 24 лютого 2007 р. в Москві.  Похований згідно з його останнім проханням на батьківщині, в Криму.

Відомі твори Ервін Умеров : «Хай завжди буде сонце», «Дорога на Коктал», «Між двох вогнів», «Світло твоїх очей», «Друга наречена», «Рідна моя хатина», «До зірок», «Самотність», «Чорні потяги», «Дозвіл»

Оцініть статтю
Додати коментар