Факти про декоративну косметику

декоративна косметика Поради

Цікаві факти про декоративну косметику допоможуть розібратись в історії походження деяких засобів та їх видах.

Історія декоративної косметики

Перша косметика з’явилась в Стародавньому Єгипті. Помади виготовляли з тваринного жиру, бджолиного воску та червоної глини. Лайнер для очей використовували як жінки, так і чоловіки — в ті часи вважалось, що це захищає людину від проникнення в неї злих духів. Для виготовлення фарби використовували кохль та сажу. Для нігтів використовували хну. Найвідоміший трактат тих часів про догляд за собою був написаний Клеопатрою та називався «Ліки для шкіри».

Звичний для нас лак для нігтів винайдений в Китаї близько 3000 років тому. Для його виробництва використовували кольорову пудру, яєчний білок, смолу та бджолиний віск.

Приблизно в той самий час жителі Стародавнього Риму вважали зморшки, веснянки та пігментацію на шкірі ознакою хвороби, та використовували жир лебедя, молоко віслюка, прах равлика, щоб від них позбавитись. Також римляни мали власних cosmetae, тобто косметологів. Це були служанки, що допомагали заможним дамам проводити ритуали краси. Також вони виготовляли косметику, розчиняючи різні інгредієнти власною слиною.

У XVII сторіччі італійки використовували краплі для очей, які розширювали зіниці. Це вважалось привабливим, але постійне використання призводило до сліпоти. У вікторіанську епоху заможні жінки зовсім не користувались декоративною косметикою, адже макіяж був ознакою людини з робочого класу, акторів та дівчат легкої поведінки.

Найпопулярніша класифікація сучасних засобів

Сучасні товари з’явились не так давно. Водостійку туш винайшли в 1938 році. Одним з її компонентів вважався скіпідар, яким розбавляють фарби. А от перша лінійка декоративної косметики для підлітків London Look вийшла на прилавки в 1960 році.

Засоби для догляду за шкірою та макіяжу мають багато різновидностей. Найпростіше ділення відбувається за наявними у складі компонентами:

  • конвенційна косметика — має як натуральні, так і синтетичні інгредієнти;
  • натуральна — складається лише з компонентів рослинного та тваринного походження;
  • органічна — має лише інгредієнти рослинного походження, які вирощені з дотриманням певних стандартів.

Деякі бренди тестують косметику на тваринах, в результаті чого живі істоти піддаються тортурам. Існує безліч тестів — на алергічну реакцію на шкірі, подразнення ока, на виявлення смертельної дози препарату, зміни в клітинах, на можливість порушення репродуктивної системи та інші. Препарати вводять під шкіру, в горло, в шлунок та інші частини тіла, та спостерігається реакція тварин. Під час тестування у піддослідних істот може початись параліч, кровотеча, діарея, судоми та ін.

Якщо ви не хочете підтримувати компанії, які катують тварин, обирайте засоби з позначкою Cruelty free. Один з таких виробників — Eveline Cosmetics. Купити продукцію цього бренду можна в мультирегіональному інтернет-магазині MAKEUP за цим посиланням https://makeup.com.ua/ua/brand/118157/.

Оцініть статтю
Додати коментар