“Федько-халамидник” цитатна характеристика Федька

“Федько-халамидник” цитатна характеристика Федька

БЕШКЕТЛИВИЙ («там шибку з рогатки вибив»; «там синяка підбив своєму «закадишному» другові, там перекинув діжку з дощовою водою»; «але раптом встане, подивиться-подивиться і візьме та й повалить усе чисто — і своє, і чуже»).

НЕОБАЧНИЙ («він усе любить або по кришах лазити, або на воротях сидіти»; «я завтра у школу не піду, зранку на річку збираюсь»; «а давай об заклад, що перейду на той бік»).

ЧЕСНИЙ (автор «Якби він схотів, то міг би одбрехатися, але Федько брехати не любить»; батько після того, як відлупцює сина: «а це за те, що правду говориш»; батько Толі: «Федьку, я вірю тобі, я знаю, що ти ніколи не брешеш, не бреши й тепер…» і тільки раз у житті довелося сказати Федькові неправду, врятувавши цим вже вдруге боягуза Толю. За чесність і героїзм хлопчик розплатився своїм життям).

СМІЛИВИЙ («там десь дивитися страшно, а він полізе туди»; під час врятування Толі: «Держись, Только! Я зараз буду коло тебе! Держись, не бігай, стій на місці!»

ТЕРПЛЯЧИЙ (під час батькового покарання терпляче зносив побої: «хоч би ж попросило тата, хоч би заплакало»).

ЩЕДРИЙ («коли вже хлопці далеко і не можуть йому нічого зробити, він раптом вертається і віддає, змія. Навіть принесе ще своїх ниток і дасть»).

СПРИТНИЙ («але комашинка (Федько) якимсь чудом ловко видряпувалась на самий гребінь кучугури, скоренько з’їжджала з неї і бігла знову з крижини на крижину»; «ловкий хлопчак, що й говорити!»; «стриба, як кішка»).

КМІТЛИВИЙ («він ухопився руками за кригу і зо всієї сили пнувся, щоб його не знесло»; «не мігши схопити шворку закляклими від холоду руками, схопився зубами»).

ВІРНИЙ У ДРУЖБІ («не любить Федько й товаришів видавати»; всі хлопці тягнулися до нього, дорожили дружбою з ним, а на похоронах «плакали навзрид»).

“Федько-халамидник” аудіокнига (скорочено)

 

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Альона

  Дякую.Вам велике!!!

  Відповіcти
 2. Валерия

  Спасибо! Очень помогли! Без вас ещё два часа сидела бы

  Відповіcти
 3. Денис

  Дякую

  Відповіcти
 4. Денис

  Дякую за характеристики.

  Відповіcти
  1. Рената

   огромное спасибо

   Відповіcти
 5. Аліса

  Вау, дуууууууже дякую. Домашку допомогли зробити

  Відповіcти