Фелікс Мендельсон біографія та цікаві факти

Композитори

Фелікс Мендельсон біографія, творчість та цікаві факти з життя видатного композитора, автора «Весільного маршу», піаніста, вокаліста, викладача і диригента.

Фелікс Мендельсон коротка біографія

Якоб Людвіг Фелікс Мендельсон-Бартольді з’явився на світ 3 лютого 1809 року в Гамбурзі, в сім’ї банкіра. Його батьки відмовилися від іудаїзму і хрестили своїх дітей в 1816 році в лютеранській церкві. У 1811 році сім’я переїхала до Берліна, так як вони хотіли дати своїм нащадкам найкращу освіту. Коли Феліксу Мендельсону виповнилося 6 років, він став займатися на фортепіано з матір’ю, а через рік з Марі Биго. В 9 років хлопчик уже брав участь в берлінському камерному концерті. В юнацькі роки композитор часто зустрічався з філософом Гете і чимало його віршів поклав на музику.

З 1819 роки він став складати музичні твори. У цьому ж році його прийняли в Берлінську Хорову академію. У 1822 році з’явилося перше видання робіт. В той момент генію було 13 років. У 15 років він написав першу симфонію для – оркестру До мінор. Через рік вийшла геніальна робота – Октет Мі-бемоль мажор, що стала найбільш раннім відомим твором автора.

У 1824 році Фелікс став займатися у піаніста-віртуоза і композитора Ігнаца Мошелеса, з яким вони стали друзями на все життя. Крім музики, він вивчав літературу, образотворче мистецтво, філософію і мови. Композитор навчався в Університеті Берліна, вивчаючи лекції з історії Едуарда Ганса, з естетики Георга Гегеля, по географії Карла Ріттера.

Ще в Хоровій академії Фелікс освоїв професію диригента і за підтримки Зельтера, директора академії, і друга Едуарда Деврінта здійснив постановку «Страстей за Матфеєм» (Йоганн Бах) в 1829 році. По суті, Мендельсон сприяв відродженню в Німеччині музики Баха.

У 1829 році Фелікс Мендельсон відвідує Великобританію. Тут він проводить концерт філармонічного товариства. Після Великобританії відвідує Шотландію, де, надихнувшись природою і людьми, робить начерки нових робіт.

Коли композитор Фелікс Мендельсон повернувся до Німеччини, то отримав посаду викладача в Берлінському університеті. Але він відмовився від привабливої ​​пропозиції. Автор геніальних творів багато років подорожував по Європі, де видав першу свою книгу «Пісні без слів» в 1832 році.

У 1833 році його взяли на посаду диригента Рейнського Музичного фестивалю в Дюссельдорфі. Через 2 роки Фелікс Мендельсон почав диригентську діяльність в Лейпцигу. Він поставив собі за мету зробити це місто європейським музичним центром світового масштабу.

У 1836 році йому вручили почесний ступінь доктора Лейпцігського університету. Твори Фелікса Мендельсона настільки вразили короля Пруссії, що він не раз намагався заманити композитора до Берліна. Нарешті йому це вдалося і Мендельсона призначили музичним директором Академії Мистецтв. На цій посаді він працював до 1845 року, при цьому не залишаючи роботу в Лейпцигу. Час від часу Фелікс відвідував Англію і Бірмінгем, де особисто познайомився з королевою Вікторією і її сім’єю.

Фелікс Мендельсон в 1843 році заснував Лейпцизьку Консерваторію Музики. У Німеччині це був перший навчальний закладу подібного роду. Через рік композитор провів у Лондоні 5 філармонійних концертів.

Здоров’я композитора поступово стало погіршуватися. Особливо його вразила смерть сестри Фанні. З метою оздоровитися він вирішив відправитися до Швейцарії, але це не допомогло. Повернувшись назад в Лейпциг, у віці 38 років Фелікс Мендельсон помер 4 листопада 1847 року.

Фелікс Мендельсон музичні твори – Октет Мі-бемоль мажор, Сон в літню ніч, Весільний марш, Фінгалова печера, Гебридах, Шотландська симфонія, Концерт для скрипки з оркестром, квартет Фа мінор.

Фелікс Мендельсон цікаві факти

Батьком Мендельсона був Авраам, син єврейського філософа Мойсея Мендельсона і Леї Соломон. Йому додали прізвище Бартольді, щоб повністю розірвати релігійні традиції Мойсея. Композитор підписувався Мендельсон-Бартольді в знак послуху батька, проте часто використовував тільки першу частину прізвища.

Фелікс Мендельсон 28 березня 1837 одружився на дочці протестантського священнослужителя Сесіль Жанрено. У пари було 5 дітей.

«Весільний марш» Мендельсона став популярним тільки після його смерті. Він пролунав в 1858 році на одруженні англійської принцеси Вікторії Адельгейди і майбутнього прусського короля Фрідріха III.

Ворог Фелікса Мендельсона, композитор Ріхард Вагнер, назвав знаменитий «Весільний марш» «солоденьким брязкотом без всякої глибини».

Сьогодні зберігся орган, на якому композитор грав свій марш. Він знаходиться в Тоттенхемі (Лондон), в церкві Святої Анни.

Концерти Фелікса Мендельсона користувалися успіхом не тільки на батьківщині, але і далеко за її межами. Йому вдалося перетворити Лейпциг в музичний центр європейського типу.

Оцініть статтю
Додати коментар