Йоганн Себастьян Бах біографія коротко

Йоганн Себастьян Бах біографія скорочено Композитори

Йоган Себастьян Бах біографія скорочено розповість про життя та творчість відомого композитора на українській мові. Короткі відомості про Баха містять багато цікавого.

Йоганн Себастьян Бах коротка біографія

Йоганн Себастьян Бах – німецький композитор, органіст-віртуоз, музичний педагог. За своє життя Бах написав понад 1000 творів.

Народився 31 березня 1685 в місті Айзенах, де прожив до 10 років. Осиротівши, він переїхав в Ордруф, до свого старшого брата Йоганна Христофа, органіста.

Брат став його першим учителем на клавірі, органі. Потім Бах почав учитися в співочій школі в місті Люнебург. Там він знайомиться з творчістю сучасних музикантів, всебічно розвивається. Під час 1700-1703 років була написана перша органна музика Баха.

Закінчивши навчання, Йоганн Себастьян був направлений до герцога Ернста на посаду музиканта при дворі. Потім його запросили бути наглядачем у органному залі церкви міста Арнштадт, після чого він став органістом. За цей час було написано безліч творів Баха. Пізніше він став органістом в місті Мюльхаузен.

У 1707 році Бах одружився на Марії Барбарі –  своїй кузиною. Згодом у них народилося семеро дітей, троє з яких померли в дитинстві. Двоє з тих, що вижили – Вільгельм Фрідеман і Карл Філіпп Емануель – стали згодом відомими композиторами.

Влада була задоволена його роботою, за видавництво творів композитор отримав винагороду. Однак, Бах знову вирішив змінити роботу, ставши на цей раз придворним органістом в Веймарі.

Музика Баха наповнюється кращими віяннями того часу завдяки навчанню у інших композиторів. Наступним наймачем Баха, який високо цінив його талант, був герцог Ангальт-Кетенський. За період з 1717 по 1723 з’явилися чудові сюїти Баха (для оркестру, віолончелі, клавіри).

Йоганн Себастіан Бах біографіяУ 1720 році померла дружина Баха, але вже через рік композитор знову одружився, тепер на співачці. Щаслива сім’я мала 13 дітей. Під час перебування в Кетені були написані Бранденбурзькі концерти Баха.

У 1723 році музикант став учителем при церкві, потім – музичним директором в Лейпцигу. Широкий репертуар Йоганна Себастьяна Баха включав світську, духову музику. За своє життя Йоганн Себастьян Бах встиг побувати керівником музичної колегії. Кілька циклів композитора Баха використовували всілякі інструменти ( «Музичне приношення», «Мистецтво фуги»).

Останні роки життя композитора були затьмарені серйозною хворобою очей. Після невдалої операції Бах осліп. Але і тоді він продовжував складати, диктуючи свої твори для запису.

Бах помер 28 липня 1750 року.

Творча спадщина Йоганна Себастьяна Баха надзвичайно велика, охоплює понад 1000 композицій.
Найвідоміші твори Йогана Себастіана Баха: “Добре темперований клавір”, Кантата № 21, Месса сі-мінор, “Пристрасті за Іоаном”, “Пристрасті за Матвієм”, більше 200 духовних і світських кантат, інструментальні концерти, багаточисленні твори для органу та ін.

Цікаві факти про Баха:

Факт #1 Баха було вісім братів і сестер, причому він був наймолодшим.

Факт #2 Бах любив спати під музику.

Факт #3 У композитора був запальний характер. Виходячи з себе, він останніми словами проклинав своїх підлеглих і навіть займався рукоприкладством.

Факт #4 Завдяки Баху до співу в церковному хорі почали допускати не тільки чоловіків, а й жінок.

Факт #5 Бах за своє життя встиг пожити в 8 містах, але ніколи не покидав Німеччину надовго.

Факт #6 У нього бувла хороша пам’ять. Композитор легко міг відтворити будь-який музичний твір, прослухавши його всього один раз.

Факт #7 Йоганн Бах крім німецької, володів французькою і англійською.

Факт #8 Він був людиною віруючою, все життя він справно відвідував церковні служби.

Факт #9  Композитор був двічі одружений. У нього було 20 дітей, але вижили з них лише 12. Першою дружиною Баха була його власна кузина.

Факт #10 Улюбленим музичним інструментом Баха був орган.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Гість

  Дуже цікаво мені сподобалась ця інформація !. Але я так не зрозуміла як Бах став учителем в церкві якщо він був музикантом? І скільки років прожив Бах? ☺️⭐✨❤️СЛАВА УКРАЇНІ ГЕРОЯМ СЛАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Відповіcти
 2. Гість

  Дуже цікаво мені сподобалась ця інформація !.

  Відповіcти
 3. Аферист Ukraine

  ДЯКУЮ ЗА ТАКУ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ!

  Відповіcти