Феофан Прокопович біографія

Письменники

Феофан Прокопович коротка біографія, українського богослова, письменника, поета, математика, філософа, ректора Київської академії, архієпископа Великоновгородського та Великолуцького.

Феофан Прокопович біографія скорочено

Прокопович Єлеазар з’явився 7 червня 1681 року у Києві в родині крамаря. Після того як помер батько та мати, опікуном його став Феофан Прокопович – дядько по матері, який був намісником київського Богоявленського Братського монастиря, ректора і професора Києво-Могилянського колегіуму.

Він віддав Єлеазара до школи при монастирі, після закінчення якої хлопець став навчатися у Києво-Могилянському колегіумі. Там він оволодів церковнослов’янською, грецькою та латинською мовами. У 1698 році Єлеазар закінчив Києво-Могилянський колегіум і вступив у Володимир-Волинський уніатський колегіум. Тут він постригся у ченці й отримав ім’я Єлисей.

Пізніше переводиться до католицької академії в Римі ім. св. Афанасія.

Навчаючись в Римі, Єлисей мав змогу вивчати філософські твори, історичні, засади папської церкви та ознайомитись з творами Джордано Бруно, Томмазо Кампанелли, Миколая Коперника та Галілео Галілея.Не закінчивши всього курсу академії, він залишає Рим28 жовтня 1701 року та проходить пішки Швейцарію, Францію та Німеччину.

В 1704 році повертається на Батьківщину, зрікається від католицької віри та стрижеться у Києві в православні ченці під іменем Феофана, на честь пам’яті свого дядька.  Довідник цікавих фактів та корисних знань

З 1705 року займається викладанням риторики, піїтики та філософії у Києво-Могилянському колегіумі, написанням трагікомедії «Володимир», яку присвятив гетьману Івану Мазепі.

А через два роки, в 1707 році став префектом в Києво-Могилянській академії.

З 1711 року він входить до складу почту царя Петра I.

Пізніше Феофана Прокоповича було поставлено на пост ректора Києво-Могилянської академії та надано йому звання професора богослов’я. Паралельно з цим він став ігуменом в Братському монастирі.

В 1716 році Прокопович переїжджає жити до Петербурга за власним бажанням царя Петра I. Отримавши призначення єпископа псковського і нарвського, він наблизився до царського двору. Займається написання книг на замовлення царя – «Коротка книга для навчання отроків», «Апостольська географія» та «Духовний регламент».

У 1725 році Феофана Прокоповича було назначено новгородським архієпископом та членом синоду, тобто головою православної Російської ї церкви. 19 вересня 1736 року Феофан Прокопович помирає у Новгороді.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чим відомий Феофан Прокопович.

Оцініть статтю
Додати коментар