Іван Мазепа цікаві факти

іван мазепа біографія Цікаві факти про відомих людей

Іван Мазепа цікаві факти з життя видатного українського гетьмана Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Іван Мазепа цікаві факти

Народився Іван Мазепа приблизно 1640 року на хуторі Київщини, у родині посадовця. Мав сестру Олесю.

Навчався в Київській студії, де вивчав три роки риторику та латинську мову. Під час навчання пише вірші. Після закінчення студії, батько висилає його в якості пажа до двору польського короля Казимира.

Постать гетьмана є найбільш відомою за кордоном – Мазепі присвячено безліч гравюр (186), картин (42), музичних творів (22), літературних творів (17) та скульптур (6).

За його гетьманування почалося українське відродження, яке охопило літературу, мистецтво, архітектуру, філософію, теологію та живопис.

Він являється першим гетьманом, що володів гетьманською булавою цілих 22 роки.

Родина Мазеп мала свого власного герба – на щиті червоного кольору, який був увінчаний короною, було зображення срібного хреста з підніжком. Вгорі була латинська літера V. Над щитом зображений шолом з трьома пір’їнами. По праву сторону від хреста – зображення півмісяця, а по ліву – шестикутної зірки.

Іван Мазепа був відомим меценатом. За його сприяння Києво – Могилянська колегія в 1701 році отримала статус академії, а також грошову субсидію від Петра І. За свій власний кошт збудував 12 нових храмів та від реставрував 20.

Український гетьман був великим поліглотом – прекрасно володів польською, російською, татарською, французькою, латинською, італійською та німецькою мовами.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Івана Мазепу.

Оцініть статтю
Додати коментар