Франческо Петрарка біографія коротко

франческо петрарка біографія скорочено Письменники

Франческо Петрарка коротка біографія та цікаві факти з життя італійського поета на українській мові викладені в цій статті.

Франческо Петрарка біографія скорочено

Петрарка – представник доби Відродження (XV – XVI ст.). Його уславив ліричний жанр – сонет.
Роки життя: 1304-1374

Франческо Петрарка народився в 1304 році в містечку Ареццо в родині нотаріуса. Відомо, що його сім’я в 1312 році переїхала в Авіньйон. У його батька було прізвисько Петракко, яке надалі Франческо взяв за основу свого творчого псевдоніма. Батьки мріяли, щоб син став юристом.

Початкову освіту він здобув спочатку в Монпельє.  Потім вивчав юриспруденцію в університеті Болоньї. Але в душі він ненавидів свою майбутню професію. Після смерті близьких, Петрарка кидає навчання і повертається у Авіно.

У 1326 Франческо приймає духовне звання (стає священником) і отримує доступ до двору Папи Римського. Подібний крок був продиктований обмеженим фінансовим становищем юнака, який у спадок від батька отримав лише рукопис творів Вергілія. Перебуваючи при дворі, він захопився блиском і красою місцевого життя.

Через рік біля церкви святої Клари  6 квітня 1327 року, у Страстну п’ятницю він зустрів молоду, красиву жінку Лауру. Її поет оспівував протягом усього життя. Тому найвідоміший твір Петрарки «Сонети» і збірник «Книга пісень» були присвячені Лаурі, тій, яка підкорила його серце. Але їм не судилося бути разом, адже вона була щаслива в шлюбі з чоловіком і 11 дітьми, тому коханкою стати відмовилася. Він прагнув бути якомога ближче до своєї коханої, проте духовний сан не давав йому можливості бути з нею.

Найвідоміший твір Петрарки — збірка «Канцоньєр», що в перекладі означає “Книга пісень”. Всього у збірці 366 віршів. Збірка перевидавалася 200 разів лише на початок XVII століття.
Крім любовної лірики, популярність Петрарці принесла поема «Тріумфи», у якій відображена життєва філософія автора.

Франческо Петрарка цікаві факти

петрарка хронологічна таблицяСлава прийшла до нього раптово, і Петрарка отримав заступництво багатьох впливових осіб. У 1330 році поет стає на службу до Дж. Колонна, який дав йому можливість вивчати книги античних письменників. Франческо почав збирати бібліотеку, переписувати рукописи стародавніх авторів. Він навіть в наслідування Теренцію склав комедію «Філологія», які не що збереглася до наших днів.

У 1333 Петрарка вирішив подорожувати – він відвідав Францію, Німеччину, Фландрію. У країнах він займався пошуком стародавніх рукописів і огляданням пам’ятників.

Франческо Петрарка писав не тільки італійською мовою, а й латиною. Цією давньою мовою він писав автобіографії, інвективи (розгнівані гнівні промови), критичні статті.

8 квітня 1341 року в Римі  Петрарку увінчали лавровим вінком (найвища нагорода для поета). Першим маніфестом гуманізму Відродження називали промову Петрарки в римському Сенаті на увінчанні його лавровим вінком

Повернувшись додому, поет всі свої дні проводив на самоті у себе вдома в Воклюзі.

Починаючи з 1353 року Франческо Петрарка 20 років провів в Мілані, потім в Падуї та Венеції.

Помер великий італійський поет 19 липня 1374 року, не доживши одного дня до свого 70-річчя.

Франческо Петрарка найвідоміші твори –  збірка поезій «Канцоньєре» (присвячена мадонні Лаурі), «Африка», 12 еклог, «Про достопам’ятні речі», «Про знаменитих чоловіків», «Моя таємниця, або Книга бесід про презирство до світу».

Петрарка був першим ученим-гуманістом і письменником, який усвідомив себе людиною Нового часу. Завдяки йому збережено важливі пам’ятки давньоримської культури, він є засновником класичної філології, мова його творів стала основою літературної італійської мови.

Франческо Петрарка сонети слухати

Цікаво! Петрарка постійно читав, він вважав, що “недостатньо лише мати книжки, треба знати; потрібно їх берегти не в скрині, а в пам’яті, укладати не в шафі, а в своїй голові”.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Валя

    очень класный сайт спасибо большое часто помогает

    Відповіcти
  2. kiki

    Классный сайт, помогает по учёбе, коротко и ясно

    Відповіcти
  3. сигома

    сигмас

    Відповіcти