Франческо Петрарка цікаві факти

франческо петрарка цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Франческо Петрарка цікаві факти з життя італійського поета розкажуть про його дитинство, спосіб життя, захоплення та таланти.

Франческо Петрарка цікаві факти

Його батько був нотаріусом, а мати домогосподаркою (як і більшість жінок того часу).

Батьки мріяли, щоби він став юристом.

Багато хто вважає його засновником гуманізму і «Батьком Відродження».

Петрарка був першим поетом, який заявив, що кожен поет має громадянське покликання. Виступав за торжество розуму і оспівував красу людини, як фізичну і духовну. У своїй поезії Франческо проявив все краще, створене в попередню епоху Ренесансу.

Він вивчав юриспруденцію, але після смерті отця став священиком. Подібний крок був продиктований непростим фінансовим становищем юнака, який у спадок від батька отримав лише рукопис творів Вергілія.

Він багато подорожував – відвідав Францію, Німеччину, Фландрію. У країнах він займався пошуком стародавніх рукописів і огляданням пам’ятників.

Коли йому виповнилося 40 років, Петрарка захворів. Згодом його друзям і родичам здалося, що він помер. Але насправді поет впав у летаргічний сон. Йшла підготовка до похорону, всі журилися … Але йому «пощастило» – в ті часи ховати покійного можна було тільки через добу після смерті. Такі заборони та врятували життя Петрарки. Він прийшов до тями біля своєї могили, піднявся і заявив про те, що почувається чудово.

Разом зі своїм братом по імені Герардо він здійснив сходження в 1336 році на гірську вершину в околицях містечка Авіньйон. Говорили, що поет почув якийсь внутрішній голос, що говорив йому взяти «Сповідь» Блаженного Августина з собою. Піднявшись на вершину, Петрарка побачив, що книга відкрилася сама на певній сторінці. Вона закликала відректися від людських пристрастей.

Своїй коханій – Лаурі, Франческо Петрарка присвячував сонети протягом 21 року. І навіть після її смерті він ще 10 років на честь Лаури писав канцони і сонети. Але їм не судилося бути разом, адже вона була щаслива в шлюбі з чоловіком і 11 дітьми, а коханкою бути відмовилася.

Поета часто зображують в лавровому вінку. В античному Римі коронувал тільки тих, хто зробив величезний вплив на суспільство. І Петрарка був першим з часів античності, кого удостоїли такої честі.

Сонети Франческо Петрарки аудіо

Оцініть статтю
Додати коментар