Генріх 8: внутрішня та зовнішня політика

Історія

Особливості внутрішньої і зовнішньої політики Генріха VIII вплинули на життя всієї країни.

Внутрішня і зовнішня політика Генріха 8

Генріх 8 роки правління: 1509-1547 рр.

Генріх VIII — найбільш уславлений і освічений король, блискуча і водночас страхітлива особистість на англійському троні.

Генріх 8 прийшов до влади після свого батька Генріха 7. Він активно продовжував політику батька, вихід в море, союзництво з країнами Європи, але Генріх також прагнув підняти Англію і зробити її головною Європейською державою. Генріх розвивав кораблебудування, створив незалежну Англійську церкву від Риму.

Генріх VIII найбільше відомий Англійською Реформацією, що зробило Англію в більшості своїй протестантською нацією; і незвичайним для християнина числом шлюбів – всього у короля було шість дружин, з яких з двома він розлучився, а двох стратив за звинуваченням у зраді.

Внаслідок політики розграбування дрібних селянських господарств, так званого відгородження, яку провадили крупні землевласники, в Англії з’явилась велика кількість жебраків з числа колишніх селян. За «законом про жебрацтво» багатьох з них повісили. (Збирати милостиню дозволялося тільки немічним і старим; тих, хто міг працювати, били батогом і зобов’язували повертатися додому. Якщо затримували вдруге — знову били та відрізали половину вуха. Кого затримували втретє — страчували як злочинця). Англійські хроніки пишуть, що за роки правління Генріха VIII було страчено 72 тис. волоцюг і жебраків.  Деспотизм цього короля, як у державному, так і в особистому житті не знав меж.

Більшість війн, що їх провадив Генріх VIII, виявились успішними і значно підвищили міжнародний авторитет Англії.  Він посилив єдність королівства, вселив в англійців переконання в належності до єдиної нації.

Внітрішня політикаЗовнішня політика
Спочатку виступав проти Лютера і за лист 1521 році отримав від Папи Римського титул «захисник віри»; однак після невдалих спроб отримати розлучення з Катериною Арагонською провів т.зв. «Королівську» реформацію:

1534 г. – «Акт про верховенство» (супрематії), затвердження парламентом англіканської церкви (місце папи римського займав король, однак догмати і обряди католицької церкви залишалися незмінними).

1536-1539 рр. – розпуск монастирів; перехід земельної власності до дворянства (джентрі).

За часів Генріха VIII в Англії було закрито 3 тис. монастирів, їхні землі король роздав своїм прибічникам або розпродав, значно збагативши скарбницю. Землі купували нові дворяни та буржуазія для створення на них нових прибуткових господарств. Отже, реформа церкви сприяла розвиткові ринкових відносин в Англії.

Вів війни з Францією и Шотландією, знищив шотландську армію в битві при Флоддене (1513 р.), король Ірландії з 1542 Р.

 

 

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Марія

    Велике дякую за такий класний сайт! Він дуже допомагає в навчанні!)))

    Відповіcти