Який вклад в науку вніс Гіппократ, давньогрецький філософ і батько медицини Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Гіппократ досягнення і відкриття
Гіппократ був першим лікарем в історії, який заклав основи наукового підходу до лікування людини.
Головне досягнення Гіппократа – це виділення людських темпераментів. Він вважав, що поведінка безпосередньо залежить від рівня чорної жовчі, крові, слизу і жовчі в організмі. Також він ввів в медицину термін стадійності.
Вважається, що Гіппократ був просто геніальним, видатним хірургом Стародавнього Світу. Він використовував інноваційні способи лікування фістул, переломів, ран і вивихів. Крім того йому належить написання правил, як повинен вести себе хірург в ході оперативного втручання. Особливий акцент падав на освітлення, розташування інструментарію і освітлення рук. Таким чином, батько медицини вперше сформулював етичні та моральні норми для лікарів. Лікар, на його думку, просто зобов’язаний бути працьовитим і відповідальним, викликати довіру і зберігати лікарську таємницю.
Гіппократ внесок в біологію та медицину
Найвідомішою античною працею по медицині є «Корпус Гіппократа». До його створення доклали руку відразу кілька лікарів, тобто він складається з 72 текстів різних медичних тематик. Складено «Корпус Гіппократа» в Олександрії в III столітті до нашої ери. Сьогодні вчені виділили з цієї праці Гіппократа в медичній галузі – 4 твори:
- «Афоризми»;
- «Епідемії»;
- «Прогностика»;
- «Про повітря, води, місцевості».
Перша праця складається зі збірки спостережень і порад, висловлювань філософського характеру, а також медичні висновки. Можливо, автор запозичив і узагальнив інформацію з інших джерел.
Робота під назвою «Прогностика» стала поштовхом до появи діагностики. Гіппократ внесок у науку про людину є в тому, що він описав основи терапії Стародавньої Греції. А також був першим, хто описав способи і послідовність огляду хворого, специфіку спостереження за ним.
Батько медицини в праці «Епідемії» описав, як розвиваються різні недуги, зробивши акцент на їх характерних ознаках і способах лікування. Гіппократ включив в трактат 42 недуги. Серед них: простудні, венерологічні і шкірні захворювання, різного роду паралічі, сухоти.
Крім того, внесок Гіппократа в медицину ще і в тому, що він був першою людиною в історії, який в трактаті «Про повітря, води, місцевості» описав, як впливає навколишнє середовище на здоров’я людини і його схильність до певних недуг. У своїй роботі лікар виклав вчення про тілесні соки – слиз, чорну жовч, жовч, кров. Якщо якийсь із них переважає в організмі, то це викликає порушення в його роботі.
Цікаво, що в Древній Греції жило кілька лікарів з ім’ям Гіппократ в різний час. І визначити авторство праць, кому саме що належить практично неможливо. Адже в ті далекі часи свої трактати підписувати було не прийнято.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в науку зробив Гіппократ.