Догляд за зубами 4 клас

зуби цікаві факти Медицина

Чому важливо дотримуватися гігієни ротової порожнини знають навіть діти. Правила догляду за зубами та ротовою порожниною описані нижче.

Догляд за зубами 4 клас

Особиста гігієна ротової порожнини необхідна для того, щоб зуби не боліли і завжди виглядали добре.

Зуби треба берегти з народження. У новонародженого малюка зуби знаходяться в зародковому стані і заховані глибоко в яснах. Перші два зуба на нижній щелепі з’являються тільки в 6-8 місяців. І вже з цього часу треба починати їх чистити. Для малюків випускають спеціальні маленькі м’які щітки і смачну пасту. До 7 років батьки повинні чистити дитині зуби самостійно, так як добре очистити їх самостійно дитина не може.

Якість зубів залежить від багатьох причин. Наприклад, на фортецю емалі зубів може вплинути харчування. Не дарма педіатри та стоматологи рекомендують батькам годувати дитину здоровою їжею, багатою вітамінами і мінералами.
До 3 років у дитини в роті виростають 20 молочних зубів, які з 5-6 років починають змінюватися постійними.

Постійні (корінні) зуби відрізняються від молочних. У них більше і міцніше коріння. Такі зуби дозволяють ретельно пережовувати тверду їжу.
У дорослої людини виростає від 28 до 32 зубів. Така різниця пояснюється тим, що останні 4 зуби (найдальші) можуть і не з’явитися і це абсолютно нормально. Ці зуби називаються «зуби мудрості».

Чи варто чистити молочні зуби?
Багато хто вважає, що про молочні зуби не варто піклуватися занадто старанно, адже вони все одно рано чи пізно випадуть. Це не вірно.
Природою задумано, що відразу після того, як у дитини випадає молочний зуб – на його місці виростає постійний, тобто в яснах не залишається порожніх «віконець». Правда, бувають випадки, коли молочний зуб випадає занадто рано через травму або його видаляє стоматолог через розвинений карієс. І тоді між зубами залишається дірка.
Така ситуація несе в собі небезпеку. Справа в тому, що кісточка під відсутнім зубом може почати слабшати або змінювати форму. А це, в свою чергу, здатне зашкодити сусіднім зубам і не дати вирости постійному зубу, коли прийде його час. Через це всі зуби можуть стати кривими і покритися плямами карієсу. Саме тому берегти треба не тільки постійні, але і молочні зуби.

Від чого зуби руйнуються?

Чорні плями карієсу та запалення ясен можуть з’явитися в будь-якому віці. Навіть малюки до року, у яких у роті всього кілька зубів, часом страждають від стоматологічних проблем.
Всьому виною – неправильна чистка зубів, неправильне харчування, прийняття ліків, що негативно впливають на емаль зубів.
Часта причина зубного болю у дітей – занадто велика кількість цукерок. Цукор з цукерок, десертів і газованої води буквально виїдає в зубі дірочки, які потім доводиться лікувати.
Незважаючи на те, що зуби – дуже міцні – користуватися ними треба акуратно. Якщо колоти зубами горіхи або відкривати пляшки – дуже скоро на зубах з’являться сколи та тріщини.

Як правильно доглядати за зубами?

Чистити зуби треба не тільки вранці, але і ввечері перед сном.
Для цього на вологу зубну щітку видавлюють зубну пасту, і м’яко водять щетиною по поверхні зубів від основи до краю. Не забувайте, що очищати необхідно всі сторони зуба – і з боку щоки і з боку язика і жувальну поверхню зуба.

Застряглі між зубами шматочки їжі слід витягувати тільки зубною ниткою, так як зубочистки дряпають емаль.

Не варто забувати про язик і ясна. Не лінуйтеся пройти м’якою щетиною з язиці, щоках, яснах. Це очистить ротову порожнину від накопичених бактерій і прибере неприємний запах.

Правильний догляд і своєчасні огляди стоматолога дозволяють зберегти гарну посмішку і не допускати серйозних проблем із зубами.

Оцініть статтю
Додати коментар