Що корисно для серця і судин?

Медицина

Що корисно для серця і судин? Відомо, що фрукти і овочі корисні для серця, але крім цього для повноцінної роботи цього органу потрібно вести здоровий образ життя. Які продукти зміцнюють серце Ви дізнаєтеся нижче.

Що корисно для серця і судин?

Серце – один з найважливіших органів людського організму. Краще подбати про здоров’я серця заздалегідь, ніж лікувати вже запущену хворобу. Для підтримки його у відмінній формі потрібно виконувати певні правила.

  1. Правильне харчування

Продукти для серця і судин дуже важливі. Зайва вага – основний ворог людини. У занадто товстих людей у 20 разів збільшується ризик смерті через раптову відмову серця. Так відбувається тому, що у таких людей зростає навантаження на серце, а кров гусне.
Розумне харчування полегшує роботу організму, позбавляє його від непотрібного жиру і надмірної ваги. Використання в раціоні овочів, фруктів, кисломолочної продукції, пісного м’яса, риби, олії, обмеження солодкого і мучного – головні правила здорового харчування.
Також дієтологи рекомендують для зміцнення судин і серця вживати фрукти червоного кольору. Ефективно на роботу серця впливають гарбуз, капуста, волоські горіхи, курага, тріска, мигдаль. А щоденне вживання двох склянок нежирного молока знижує ризик виникнення судинних захворювань в 2 рази.

2. Значення прогулянок і фізичної активності

Серцю, як і іншим м’язам тіла корисні помірні тренування. Не обов’язково посилено займатися спортом, досить регулярно гуляти на свіжому повітрі, робити зарядку. Недолік фізичних вправ пригнічує організм, приводить до ожиріння.
Не варто різко починати тренування, якщо для організму це незвично. Спочатку треба проводити п’ятихвилинну ранкову зарядку. Коли це стане звичним, 2-3 рази в тиждень можна запланувати собі енергійні заняття: біг, танці, плавання, катання на велосипеді. Тривалість тренувань не повинна перевищувати однієї години. Дуже корисна щоденна ходьба на свіжому повітрі до 5 км.

3. Шкідливі звички зношують серце

З метою збереження відмінного самопочуття корисно відмовитися від шкідливих звичок (кава, сигарети, алкоголь).

  • Нікотин сприяє руйнуванню стінок кровоносних судин, прискорює серцебиття.
  • Алкоголь в кілька разів збільшує навантаження на серце.
  • Сигарети і кава здатні викликати інфаркт.

4. Що ще корисно для серця?

Скоротити ризик серцевих захворювань здатний простий сміх і позитивні емоції. Не секрет, що негативний вплив на судинну систему надають стреси, недосипання, емоційне напруження. Не слід забувати про важливість повноцінного нічного сну.

Чому важливо регулярно проходити обстеження у лікаря?

Зневажливе ставлення до свого здоров’я може коштувати людині життя. Бувають випадки, коли людина не відчуває проблем зі здоров’ям, хоча лікар при обстеженні міг би помітити проблеми в роботі серця. Серйозні серцеві проблеми найчастіше накопичуються поступово і виникають у деяких людей вже до 30 років. При частих перепадах або підвищенні артеріального тиску необхідно звернутися за допомогою до кардіолога, а людям старше 40 – визначати вміст у крові цукру, холестерину.

Своєчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою, здоровий спосіб життя здатні забезпечити нормальну роботу серця.

Оцініть статтю
Додати коментар