Яке значення оробцеподібних в природі та житті людини та цікаві факти про них, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Горобцеподібні: цікаві факти
Горобцеподібні – нагніздні птахи, поширені по всій земній кулі (крім Антарктики). Згідно з даними «BirdLife International», даний загін вважається найбільшим за чисельністю видів (за станом грудня 2016 року).
Налічується 6649 видів, а це становить 60% від загальної різноманітності класу.
Найбільший представник, ворон, важить не більше 2 кг, а вага самого маленького (корольок) – до 10 гр.
Горобці приносять велику користь людям, допомагаючи боротися з комахами-шкідниками.
85 видів горобцеподібних і більше 60-ти підвидів знаходяться в Червоній книзі.
Найбільш широко вони поширені в лісах тропіків. Горобцеподібні по щільності популяцій і числу видів домінують над іншими видами птахів.
Горобцеподібні: значення
Горобцеподібні завдяки своїй чисельності є важливою частиною природних екосистем. Вони харчуються комахами і безхребетними і тому тримають їх чисельність під контролем. У незбалансованих екосистемах представники загону також приносять свою користь – знищують шкідливих комах, кількість яких завелика.
Горобцеподібні складають середній рівень харчового ланцюжка і самі є їжею для деяких хижаків. Ті з них, хто харчуються зерновими і фруктами, допомагають в поширенні їх насіння. Деякі види займаються опиленням рослин.
Варто відзначити, що загін цих птахів прекрасно пристосовується до трансформування ландшафтів, тому дуже часто горобці, ластівки, ворони і шпаки є безпосередніми сусідами людини. Таких пташок називають синантропними, і вони створюють загрози спалахів інфекційних захворювань, збудників гельмінтозів. Також вони господарі личинок кліщів і переносники енцефаліту. Крім того, Горобцеподібні можуть наносити непоправної шкоди посівам.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення горобцеподібних в природі та житті людини.