Які тварини є гризунами, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Гризуни – це найчисленніший загін ссавців. Вони живуть практично скрізь – під землею, у воді і на деревах.
Представники гризунів
1. Ряд Зайцеподібні . До ряду зайцеподібних належать зайці, кролі і пискухи. Зайці відрізняються від кролів видовженими задніми кінцівками та вухами. Пискухи вирізняються малими розмірами тіла й короткими вухами.
2.Ряд Мишоподібні.Найчисленніший ряд ссавців, який налічує 2250 видів тварин дрібних і середніх розмірів. Переважно мишоподібних представляють щури і миші. Лемммінгі і полівки мають коротке і приземисте тіло, яке пристосоване для риття тунелів в снігу або під землею. А ось сліпці, що живуть під землею, не мають хвоста і вушних раковин. Їх очі покриті шкірою, а ніс досить широкий, як раз для риття підземних галерей. Ще один яскравий представник мишоподібних – тушканчики. Вони живуть навіть в пустелях.
•підряд Вивірковиді. Представники – білки, бурундуки, бобри, ховрахи і соні. Бобри володіють сильними різцями і можуть завалити навіть дерево. З їх стовбурів тварини будують хатки і греблі. Білки мають хороший зір і можуть точно визначити відстань від одного дерева до іншого і розрахувати свій стрибок.
•підряд Бобровиді. Цей загін включає близько 100 видів, всі з яких, за винятком бобра європейського, мешкають у Північній або Центральній Америці.
•підряд Мишовиді. Це підряд ряду мишоподібні надряду гризуни(Rodentia), що включає до чверті всіх сучасних видів ссавців (1540 видів). Найпоширеніші види: миша, щур, сліпак, хом’як
•підряд Шипохвостовиді. Включає 9 видів. Деякі представники мають літальні перетинки. Вони дозволяють їм планувати в повітрі.
•підряд Їжатцевиді. Налічується 300 видів. Представники – дикобрази, землекопи, агуті і інші. Їх відмінна риса – унікальні м’язи щелепи, а точніше їх розташування.
Перелік гризунів можна доповнювати, ажде їх величезна кількість. Тут перелічені найпопулярніші види.