Яке значення гусеподібних в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Хто такі гусеобразние?
Гусеподібні – ряд водоплавних птахів з надряду кілегруді. Загін розділяється на 2 окремих сімейства – Паламед і качині. На сьогоднішній загін гусеподібних налічує близько 200 видів, і велика їх частина належить до сімейства качиних. Вчені припускають, що вони з’явилися в крейдяний період, так як археологами перші їх залишки були виявлені крейдяних пластах. Предками гусеподібних були давні наземні стародавні рослиноїдні птахи, які за своєю будовою нагадували куроподібних представників. Вони і сьогодні є найближчими родичами гусеподібних. Варто також згадати, що вони живуть у всіх куточках нашої планети, звичайно крім Антарктиди, так їх життєдіяльність безпосередньо пов’язана з водоймами.
Значення гусеподібних в природі
У природі вони є важливою ланцюгом харчування: на них полюють більші тварини. До того ж ті види, які мешкають біля річок, ставків і подібних водойм очищають їх від водоростей і ряски. Вони поїдають черв’яків, мушок і дрібну рибу.
Для людини гусеподібні грають велику роль в якості предмета аматорського полювання. Полюють на них за допомогою рушниці, хоча браконьєри незаконно застосовують інші види зброї і способи для їх лову. Тим самим скорочується кількість цінних птахів.
Вони мають цінне м’ясом, високоякісний пух і перо, пухові шкурки. Велика їх частина одомашнена, чим пояснюється і господарське значення загону цих птахів для людини, хоча гусеподібні приручаються не так вже й легко. Людина, розводячи цих птахів, крім м’яса і пуху отримує ще й яйця і жир.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення гусеподібних в природі та житті людини.