“Гуси-лебеді летять” характеристика Михайлика

гуси лебеді летять характеристика михайлика 7 клас

“Гуси-лебеді летять” характеристика Михайлика з твору М.Стельмаха допоможе розкрити його образ, риси характеру та цитати до образу Михайлика.

Характеристика образу Михайлика з твору “Гуси-лебеді летять”

Образ Михайлика розкривається різними засобами: тут використо­вується і самохарактеристика і розповідь інших про вчинки Михайлика, про ставлення до нього батьків, дядька Себастіяна тощо.

Михайлик — простий сільський хлопчик, син бідняків. Він дуже допитливий — йому все хочеться знати, до всього дійти своїм розумом або ж довідатися від дорослих.

Наслухавшись казок, легенд і розповідей свого діда Дем’яна, любимої ним бабусі, Михайлик бачить світ саме крізь призму цих казок і розпо­відей. Він любить зорі у високому небі, запах жита в полі і різних трав у лісі, любить слухати перепілку в житі і стук дятла на старій груші… Світ для нього — це дивне видіння, дійсність часто в його схвильованій уяві переплітається з чарівною казкою-мрією чи романтичною легендою. Він чуйно прислухається до бентежних звуків гусей-лебедів у високому весняному небі і з подивом заглядає до гніздечка лісової куріпки, де лежать безпомічні пташенята,

Михайлик — талановитий хлопець. Ще в школі він береться за перо письменника, починає писати п’єси. Спочатку Михайлик багато перечитав їх, особливо таких, де є стрілянина. А потім і сам заходів написати п’єсу.

Гумористичні сцени весь час перемежовуються з ліричними. Вони пропускаються крізь світосприймання хлопчика,

У Михайлика можна багато чого повчитися: селянської ґрунтовності, природної, від батька-матері засвоювання мудрості, щирості й відкритості, усього того, що протистоїть «хворобі віку» — холодноокості.

Стельмахів Михайлик налаштований на казкове сприйняття світу, це поетична душа, яку «видіння казки» не раз бере на свої крила.

Подорослівши, Михайлик (чия мрія стати письменником таки збула­ся) мав підстави сказати про пору власного дитинства, як про «по-своєму прекрасний час». Передусім тому, що попри тяжкі нестатки звідав він і радість спілкування з людською дорогою і красою, вбираючи в свою душу отой самий лад хліборобського життя, хай і порушений гострими соціальними катаклізмами.

Характеристика Михайлика “Гуси-лебеді летять” за планом

 1. Михайлик — головний герой твору, бідний сільський хлопчик.
 2. Родина Михайлика “Гуси-лебеді летять” – батько, матір, баба, дід.
 3. Портрет і зовнішність героя.
 4. Риси характеру Михайлика: а) чемний; б) добрий; в) працьовитий; г) шанобливий; д) кмітливий;  е) цілеспрямований; є) допитливий
 5. Прагнення героя: а) жага до навчання; б) любов до природи; в) пізнати світ; г) читання книг та написання власних творів
 6. Михайлик та інші герої твору.
 7. Значення образу Михайлика.

Життєві принципи Михайлика “Гуси-лебеді летять”: любов до природи, працелюбність, допомога людям. Він хоче бути: людяним, чесним, добрим, чуйним, щедрим та ласкавим.

Захоплення Михайлика “Гуси лебеді летять”: любив спостерігати за природою, читати книжки. У свої 9 років прочитав “Кобзаря” і “Ниву”, казки та інші книги.

“Гуси лебеді летять” М. Стельмах. Аудіокнига (дуже скорочено)

 

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Бебра

  Я бебра

  Відповіcти
  1. Анонім

   Согласна

   Відповіcти
  2. дядя боб

   топ

   Відповіcти
 2. саша

  Вербельчук

  Відповіcти