Цікаві факти про Говерлу розкажуть про найвищу гору України, про її особливості та рекорди.
10 цікавих фактів про Говерлу
Її висота – 2061 м над рівнем моря. Це найвища гора України.
Говерла знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, за 17 км від кордону з Румунією.
Слова «Говерла» походить від угорського слова «hóvár», що в перекладі означає «снігова гора». На верхівці гори дійсно дуже холодно, сніг там може не танути аж до середини літа. Від підніжжя Говерли до її вершини розташовано 3 кліматичні пояси.
Кожен хто піднявся на вершину побачив там мармурову плиту, під якою знаходяться капсули із землею з усіх областей України. Також на вершині встановлено хрест та флагшток з українським прапором. Ще є кількаметровий обеліск, який колись розмежовував кордони Чехословаччини та Польщі.
Перший туристичний маршрут на гору Говерла було прокладено у 1880 р. Нині таких маршрутів кілька. Підйом для новачків досить складний, але завдяки показчикам дуже зрозумілий.
В середньому турист під час підйому робить близько 50 зупинок для відпочинку. Найкращий час для мандрівки – липень та серпень.
Через популярність серед туристів має високий рівень засміченості привершинної ділянки, а також знищений рослинний покрив на вершині.
Більшість сходжень починається з бази Заросляк, яка знаходиться на висоті 1100 м. Дістатись бази можна пішки, на автомобілі чи велосипеді, і найлегше це зробити з Ворохти чи Верховини. З бази на вершину ведуть дві стежки — одна пологіша, загальною довжиною 4,3 км, інша крутіша — 3,7 км. Починаючи пішохідний маршрут з бази Заросляк, підкорити вершину влітку року не важко навіть непідготовленим туристам.
Найшвидший підйом на гору. Мешканець Закарпаття за 58 хвилин 25 секунд збіг на гору.
З вершини Говерли можна спуститися вниз до озера Несамовите. Це озеро має льодовикове походження, а також є одним з найвищих високогірних озер в Україні.
Найоригінальніші підкорення Говерли:
- учасники автоклубу Chevrolet Niva їхали машиною на вершину 3 тижні;
- Бійці АТО Дмитро Пархоменко та Сергій Корюк підкорили Говерлу в дуже незвичний спосіб: висадилися на гору з парашутами.