Розповідь про хребетних повідомить які види входять в цю групу живих організмів та які особливості будови хребетних тварин.
Хребетні тварини
Хребетні тварини є найбільшою групою тварин на Землі. Вони вільно пересуваються по планеті завдяки наявності скелета. До них належать такі види – плазуни, риби, ссавці, птахи та земноводні.
Особливості будови хребетних тварин
Характерна ознака хребетних тварин – наявність 2 пар кінцівок. У риб це плавники, у птахів крила, у ссавців ноги і так далі. Вони складають більшість видового різноманіття тварин на планеті. Незважаючи на їх різноманітність, хребетних об’єднує залежність від умов клімату, скелет. Вони всі здатні дихати, рухатися, харчуватися, розвиватися і рости. Також для підтримки популяції видів хребетні розмножуються.
У всіх тварин цієї групи розвинений головний мозок, функціонування якого обумовлює вищу нервову діяльність — основу пристосовної поведінки. Для хребетних характерна наявність різноманітних і складно влаштованих органів чуття, що слугують основним зв’язком між живим організмом і зовнішнім середовищем.
Давайте розглянемо більш детально кожен клас цієї групи тварин.
- риби
Головна особливість класу – зяброве дихання. Воно присутнє у всіх етапах розвитку організму. Риби зустрічаються у всіх водоймах земної кулі, як прісних, так і солоних. Вони розділені на 3 підкласи – Променепері, Лопатепері, Хрящові.
- плазуни
Переважно це наземні тварини. До них відносяться крокодили, черепахи, змії, ящірки. Вони пережили багато епох, по черзі домінуючи в повітрі, на землі, у воді. До речі, динозаври також були хребетними плазунами. Велика їх частина вимерла в крейдяний період. Сьогодні відомо 9 500 видів цих тварин.
- земноводні
Це холоднокровні тварини, що включають в себе 5 000 видів. Найпоширеніші з них це саламандри, черв’яки, жаби і тритони. Головна особливість цього класу – холодна кров, тонка шкіра, яка захищає від зневоднення. У холодну пору року земноводні впадають в стан заціпеніння.
Тварини поширилися по всій планеті рівномірно. Особливість класу – своїх дитинчат вони вигодовують молоком. Сьогодні налічується близько 5 500 видів. Людина також відноситься до виду ссавців. Тварини різні за зовнішнім виглядом, кожен з них має свої відмінні риси. Це найбільш розвинений клас і багато представників досягли дуже високого рівня в розвитку.
- птахи
Виділяють підкласи птахів – яйцекладні, крилаті, теплокровні. Існують і такі птахи, які не мають крил. Наприклад, пінгвіни. Всім птахам властивий пір’яний покрив, дзьоб і дві пари кінцівок, завдяки яким вони пристосувалися до польоту. Велика частина представників здійснює міграції по всій планеті щороку в пошуках теплих місць для зимівлі. Птахи розселилися по всій планеті і живуть навіть в Антарктиді.
Таким чином, Ви самі переконалися в тому, що хребетні тварини є найчисленнішими видами на планеті. Високий рівень життєвої організації хребетних дозволив їм проникнути в усі природні екосистеми і життєві середовища людини.
Сподіваємося, що реферат на тему: “Хребетні” допоміг Вам підготуватися до заняття біології. А своє повідомлення про хребетних тварин Ви можете залишити через форму коментарів нижче.