Християн Раковський біографія скорочено розкаже про життя та діяльність державного діяча головну інформацію та допоможе скласти історичний портрет.
Християн Раковський коротка біографія
Раковський Християн Георгійович народився 13 серпня 1873 р. в болгарському містечку Котеле, яке тоді належало Туреччині. За національністю — болгарин. Походив з родини, яка з XVIII ст. уславилася своєю участю в національно-визвольній боротьбі. Християн взяв псевдонім Раковський на честь діда по матері — Георгія Раковського — відомого болгарського борця за незалежність і поета.
Раковський навчився в гімназії, потім у Женевському, Берлінському університетах. Брав участь у 5 конгресах II Інтернаціоналу.
У 1904 заснував соціалістичну партію Румунії, а в 1914 році — Об’єднану соціалістичну партію Балкан.
1915 року був заарештований та ув’язнений у Ясах за шпигунство на користь Німецької імперії. Лише у травні 1917 року був звільнений російськими солдатами і відтоді став діячем більшовицької партії.
З січня 1918 р. — член партії більшовиків.
У січні 1919 року Раковський стає головою уряду радянської України, а з березня 1919 р. — член Політбюро ЦК КП(б)У. Паралельно він очолює наркомат закордонних справ республіки. Більшовики розраховували, що йому вдасться запобігти урядовій кризі.
В Україні він пропрацював до 1923 року, ставши одним з організаторів радянської влади в цьому регіоні. Фактично весь цей час був верховним політичних лідером республіки.
У 1923-му виступив з критикою Сталіна через його підходи до питань національної політики. В результаті Раковського звинуватили в сепаратизмі та конфедералізмі. Через місяць його відправили у відставку, призначивши послом в Англії, потім у Франції.
В результаті конфлікту з лідерами комуністів в 1927 році Раковського виключили з партії, відправивши на 4 роки на заслання до Астрахані, а потім ще на чотири роки – в Барнаул.
Після цього його відновили в КПРС, але в 1936-му знову виключили та арештували за сфальсифікованою справою.
Після декількох місяців допитів зізнався в участі в антиурядових змовах і роботі на розвідку Англії і Японії. У 1938 р його засуджують до 20-ти років позбавлення волі.
Раковський просидів 4 роки і був розстріляний 11 вересня 1941 р. в числі інших політв’язнів Орловської в’язниці.
У 1988 році Раковського реабілітували посмертно, відновили в партії.