Християн Раковський біографія скорочено

християн раковський біографія скорочено Держава

Християн Раковський біографія скорочено розкаже про життя та діяльність державного діяча головну інформацію та допоможе скласти історичний портрет.

Християн Раковський коротка біографія

Раковський Християн Георгійович народився 13 серпня 1873 р. в болгарському містечку Котеле, яке тоді належало Туреччині. За національністю — болгарин. Походив з родини, яка з XVIII ст. уславилася своєю участю в національно-визвольній боротьбі. Християн взяв псевдонім Раковський на честь діда по матері — Георгія Раковського — відомого болгарського борця за незалежність і поета.

Раковський навчився в гімназії, потім у Женевському, Берлінському університетах. Брав участь у 5 конгресах II Інтернаціоналу.

У 1904 заснував соціалістичну партію Румунії, а в 1914 році — Об’єднану соціалістичну партію Балкан.

1915 року був заарештований та ув’язнений у Ясах за шпигунство на користь Німецької імперії. Лише у травні 1917 року був звільнений російськими солдатами і відтоді став діячем більшовицької партії.

З січня 1918 р. — член партії більшовиків.

У січні 1919 року Раковський стає головою уряду радянської України, а з березня 1919 р. — член Політбюро ЦК КП(б)У. Паралельно він очолює наркомат закордонних справ республіки. Більшовики розраховували, що йому вдасться запобігти урядовій кризі.

В Україні він пропрацював до 1923 року, ставши одним з організаторів радянської влади в цьому регіоні. Фактично весь цей час був верховним політичних лідером республіки.

У 1923-му виступив з критикою Сталіна через його підходи до питань національної політики. В результаті Раковського звинуватили в сепаратизмі та конфедералізмі. Через місяць його відправили у відставку, призначивши послом в Англії, потім у Франції.

В результаті конфлікту з лідерами комуністів в 1927 році Раковського виключили з партії, відправивши на 4 роки на заслання до Астрахані, а потім ще на чотири роки – в Барнаул.

Після цього його відновили в КПРС, але в 1936-му знову виключили та арештували за сфальсифікованою справою.

Після декількох місяців допитів зізнався в участі в антиурядових змовах і роботі на розвідку Англії і Японії. У 1938 р його засуджують до 20-ти років позбавлення волі.

Раковський просидів 4 роки і був розстріляний 11 вересня 1941 р.  в числі інших політв’язнів Орловської в’язниці.

У 1988 році Раковського реабілітували посмертно, відновили в партії.

Оцініть статтю
Додати коментар