Хто такий екстраверт?

Психологія

Хто такий екстраверт? Кожен з нас знає про існування цього типу темпераменту, сьогодні дізнаємося про його особливості.

Хто такий екстраверт?

Екстраверти — це тип особистості, що орієнтований у своїх проявах на зовнішній світ, на оточуючих.

Для екстравертів характерна поведінка, при якій людина прагне до:

  • Спілкування з людьми,
  • Уваги з боку оточення,
  • Участі у публічних виступах,
  • Участі в багатолюдних заходах і вечірках.

Сфера інтересів екстравертів не обмежується їх внутрішнім світом, їм цікаве життя, яке проходить навколо них, вчинки людей і взаємодія з зовнішнім світом. Часто вважається, що екстраверти успішніше інтровертів в справах і в житті взагалі, і це в деякій мірі так, оскільки сучасний світ належить екстравертам. Серед населення планети їх більше, близько 70%. Тим більше пробивні, активні, діяльні і товариські люди здатні швидше добиватися успішних результатів, ніж повільні, розумні та обдумливі інтроверти.

Особливості поведінки екстраверта

Вони характеризуються товариськістю, проявляють ініціативу, відкриті світу і активні. Уміють і люблять виступати перед аудиторією, а особливо люблять, коли їх після цього хвалять.

У будь-яких нових умовах екстраверти легко адаптуються. Вони не люблять планувати, спонтанні вчинки куди приємніше для них. У екстраверта може бути глибокий внутрішній світ, вони не поверхневі люди. Але звертаються вони до свого внутрішнього «Я» дуже рідко. Свої думки, вчинки, емоції, а також почуття, емоції і дії інших людей вони аналізують тільки для того, щоб зробити щось ще у зовнішньому житті.

Екстраверти проявляють емоції, вони не приховують своїх почуттів і переживань. Якщо відбувається щось важливе, вони готові поділитися цим з усім світом. Зазвичай у них бурхлива жестикуляція і міміка. Вони не будуть з’ясовувати, які справжні мотиви ховаються за вчинками людей, чому хтось не так на них подивився, що люди насправді відчувають і т.д. Вони не сприймають натяків, вимагають прямоти. У цьому плані їм набагато простіше, ніж інтровертам, що обмірковує приховану сторону вчинків людей.

Екстраверти вміють розуміти інших людей, але не завжди можуть зрозуміти себе. Часто свої власні емоції і почуття залишаються для них загадкою. Але завдяки такій емпатії і чутливості до оточуючих у екстраверта безліч друзів і хороших знайомих, він швидко сходиться з людьми, не соромиться при знайомстві.

Екстраверти легко спалахують якоюсь ідеєю, але сталість і монотонність відлякують їх, тому їм важливо працювати в команді, де решта доведуть справу до кінця.

З екстравертів виходять чудові організатори, політики, артисти, вчені-практики, бізнесмени.

Оцініть статтю
Додати коментар