Хто такий флегматик?

Психологія

Хто такий флегматик?

Флегматик  — це темперамент у класифікації Гіппократа. Людину флегматичного темпераменту можна охарактеризувати як вайлувату, зі стійкими прагненнями і більш-менш постійним настроєм, і слабким зовнішнім виразом душевних станів.

Флегматик є «золотою серединою» між іншими типами темпераменту і відрізняється миролюбним вдачею. Флегматик благотворно впливає на енергійного сангвініка, не потрапляє під вплив метушливого холерика і не надає значення бездоганності діяльності меланхоліка. Саме флегматики стверджують, що не варто приймати все, що відбувається близько до серця і впадати у відчай. Флегматиків варто називати миротворцями. Це не конфліктні люди, які швидко пристосовуються до будь-яких умов. Цих людей завжди все влаштовує. Вони можуть тривалий час перебувати без суспільства, проте люблять і вміють дружити. Вивести з рівноваги флегматика практично неможливо. Він завжди щасливий і спокійний. З такими людьми просто домовитися. Вони завжди йдуть на компроміс.

Опис Флегматика

Одна з найбільш яскраво виражених якостей флегматика є врівноваженість. Така людина на все має власну думку, яка заснована на достовірних фактах. Приймає рішення тільки після розгляду всіх варіантів. Не метушливі. Флегматики позбавлені амбіцій. Дуже добре справляються з керівними посадами. Феноменальний спокій допомагає флегматику стійко переносити стресові ситуації, зовні залишаючись незворушним. Сприйняття життя і оточуючих людей сильно відрізняє його від інших типів темпераменту.

Він не прагне до досконалості. Ці люди вміють задовольнятися тим, що мають. Вони не знають, що таке гнів, і чудово вміють тримати під контролем емоції. Навіть в цілковитому хаосі, вони проявлять спокій і незворушність. Флегматики нерідко зустрічаються з труднощами в особистому житті. Їм досить важко зацікавити дівчину. Будь-яку ситуацію, що склалася вони сприймають як факт, а не можливість щось змінити. Всі проблеми вони вирішують не поспішаючи, попередньо зваживши всі за і проти. Жоден з чотирьох типів темпераменту відрізняється такий витримкою, яку має людина флегматик. Спроби вивести його з рівноваги виявляться провальними. Все, за що б не взявся флегматик, буде зроблено «на совість».

Вони ніколи не кидають почату справу. Стосовно інших, така людина не пред’являє будь-яких завищених вимог. Тому і не чекає від людей нічого особливого і дивного.

Як визначити флегматика?

Люди флегматики володіють реальною і адекватною самооцінкою. Що допомагає йому легше переносити удари долі і яку-небудь несправедливість з боку оточуючих. Таке відчуття притаманне песимізму, однак у флегматиків воно виражається в готовності до будь-яких поворотів долі. Небажання перебувати в центрі загальної уваги призводить до того, що флегматичні особи рідко займають керівні посади на роботі, хоча в силу своєї посидючості та вмінню знаходити з усіма спільну мову є хорошими наставниками. У конфліктних ситуаціях флегматики намагаються знайти рішення, яке задовольняло б усіх учасників, в той час, як інші типи темпераментів переслідували б лише власні інтереси. Все це пов’язано з тим, що флегматик намагається якомога швидше навести навколо себе мир і спокій.

Найкращі друзі – друзі флегматики. З ними завжди приємно і легко. Саме тому люди так тягнуться до таких людей. Вони розважливі і чесні, ніколи не нав’язують власну думку і не судять за очі. На його підтримку і допомогу можна розраховувати завжди. Однак, флегматики самі ретельно вибирають собі друзів. В силу своєї стриманості і любові до спокою, флегматики нікого не відштовхують, проте заслужити статус справжнього друга людини флегматика дійсно важко. Він не терплять брехню, заздрість, корисливість і зради, так як самі ніколи не здатні на подібні речі.

У родині флегматика, як і в його душі завжди мир. Такі люди є відмінними батьками, які весь свій вільний час будуть приділяти дитині. Флегматики не принципові, тому близьким людям легко знаходити з ними спільну мову. Найчастіше є однолюбами. Здатні полюбити раз і на все життя. Їм не властиві часті зміни в житті, проте через відсутність лідерських якостей і постійне прагнення до досягнення високих цілей, у чоловіків флегматиків нерідко виникають серйозні проблеми в сімейному житті.

Оцініть статтю
Додати коментар