Як правильно обирати запчастини для м’ясорубок Zelmer

Поради

При виборі якісної моделі м’ясорубки потрібно попередньо ознайомитися з особливостями її конструкції. Знання головних комплектуючих техніки дозволяє правильно оцінити їх значення та вплив на робочий процес. Серед найпоширеніших деталей м’ясорубок Zelmer відзначають наступні складові.

Корпус з двигуном і редуктором

Це одні з найважливіших комплектуючих, без яких неможливо уявити повноцінну роботу техніки:

  •         Двигун відповідає за передачу руху робочим частинам агрегату ‒ шнек.
  •         Редуктор допомагає зменшити обороти двигуна, збільшуючи крутні зусилля, з якими відбувається обертання валу. Конструкція складається з шестерень, які відрізняються різним діаметром.

Крім того, в корпусі даної техніки також можуть перебувати такі елементи:

  •         кнопка включення / вимикання;
  •         реверс з клемами;
  •         плата керування;
  •         набір запобіжників.

Кількість і наявність даних елементів безпосередньо залежить від конкретної моделі м’ясорубок Zelmer.

Шнек

Шнеком називається робочий вал, який закручений по спіралі. Його основне завдання базується на тому, щоб пересувати продукти, закинуті до м’ясорубки, ближче до виходу. Під час просування шнек підхоплює шматки продуктів, підминає їх ребристою поверхнею і розділяє на невеликі порції. Таким чином, продукти переміщаються в бік ножа. Найчастіше в сучасних моделях м’ясорубок використовують металевий вал, виготовлений зі сталі з нержавіючим напиленням.

Приймальна камера

Це насадка, виготовлена з металу, де здійснюється обробка продуктів. Всередині конструкції є відповідні межі, необхідні для поліпшеного проходження м’яса, допомагаючи шнеку проштовхувати шматочки до ножів. Саме в приймальній камері перебувають такі важливі деталі, як:

  •         решітка;
  •         шнек;
  •         ніж.

Завантаження продуктів здійснюється через верхню частину ‒ горловину. Насадка цільна і не піддається процедурі розбирання.

Лоток

Представлена ​​деталь фіксується зверху на горловину, тим самим спрощуючи процес завантаження продуктів. Перед початком роботи рекомендується порізати продукт на невеликі шматочки і укласти їх в лоток. Після цього вони будуть спрямовані в горловину за допомогою штовхача.

У м’ясорубках використовується широкий лоток в формі конуса, який стійкий до негативних механічних пошкоджень.

Ніж

Ножі використовуються для якісної нарізки м’яса та інших продуктів перед їх проходженням через решітку. Всі ножі виготовлені з міцного металу, який з плином часу стирається, а тому потрібна заточка або заміна пошкоджених запчастин.

Решітки

Виділяють відразу кілька популярних видів решіток, які залежать від розмірів отворів в диску. За стандартом виділяють три різновиди:

  •         дрібні моделі розміром від 0,30 до 0,35 см;
  •         середні від 0,40 до 0,50 см;
  •         великі від 0,60 до 0,80 см.

Для бефстроганова використовують окрему модель, що відрізняється наявністю довгастих прорізів ‒ 3 см.

Застосування дисків з різними розмірами отворів дозволяє отримати фарш всіляких сумішей. Також, такі моделі необхідно підбирати з урахуванням особливостей продуктів, з якими доводиться працювати.

Накидна гайка

Завдання цієї гайки полягає в надійній фіксації шнека, решітки та ножа в заданому положенні. Під час роботи м’ясорубки фарш постійно стикається з гайкою, тому її виготовляються з нержавіючих матеріалів, щоб уникнути можливого процесу окислення металу. Зовнішня частина деталі має спеціальні ребра, завдяки яким гайку можна з легкістю відкрутити по завершенню виконаної роботи.

Правильний вибір ножів для м’ясорубок Zelmer

Ніж грає важливу роль в процесі якісної і швидкої переробки продуктів. Компанія-виробник Zelmer використовує всього 4 різних види ножів:

  1. В першу чергу потрібно визначитися з видом заточки. Виділяють два різновиди ‒ ножі, які заточені тільки з одного боку, і ножі, заточені з двох сторін.

При виборі можна порівняти старий ніж з новими моделями, представленими на сайті інтернет-магазину «Битовик». Якщо ніж був загублений, тоді потрібно буде заміряти його висоту на шнеку ‒ в спеціальному установчому отворі. Для односторонніх моделей довжина не буде перевищувати 16 мм, а для двосторонніх ‒ 12 мм.

  1. Наступний крок ‒ необхідно визначитися з діаметром. Це можна зробити, скориставшись маркуванням, що нанесене на металеву поверхню деталі. В сучасних електром’ясорубках використовують два різних види ножів ‒ 5 і 8.

У разі втрати ножа потрібно виконати заміри діаметра решітки. Діаметр решітки буває декількох різновидів ‒ 53 мм і 62 мм. Решітки з діаметром 53 мм відповідають ножам «5», а решітки 62 мм ‒ ножам з маркуванням «8».

Вибір відповідного шнека

Різна комплектація м’ясорубок ускладнює процес підбору шнека для моделей Zelmer. Щоб самостійно замінити і встановити шнек, потрібно попередньо зробити відповідні заміри ‒ вимірюємо довжину шнека. Після цього, необхідно порівняти показники довжини з тими, що вказані на сайті і таким чином, знайти потрібну модель.

Вибір сітки

Всі сітки сучасних м’ясорубок діляться на дві великі групи ‒ це універсальні і спеціальні моделі. Універсальні відрізняються наявністю круглої перфорації, що має різні показники діаметра. Спеціальні решітки ‒ моделі з отворами найрізноманітніших форм (можуть бути вироби, представлені у вигляді вигнутих овалів). Такі диски найчастіше використовують під час переробки овочів, м’яса, коли необхідно зробити домашні ковбаски.

Компанія Zelmer пропонує на вибір такі решітки:

  •         дрібні моделі, діаметр отворів яких становить 2,7 мм;
  •         середні моделі з отворами 4 мм;
  •         великі моделі з отворами 8 мм;
  •         спеціальні решітки з отворами від 10 до 13 мм, що допомагають зробити крупно-рубаний фарш;
  •         сітки з великими отворами для приготування ковбасок в домашніх умовах.

Як правило, заміна сітки здійснюється разом зі заміною ножів, адже їх експлуатаційний термін приблизно однаковий. В результаті вдається підтримувати потужність техніки на високому рівні і справлятися з обробкою різної продукції.

Обираємо шестерні

Шестерні виготовлені з міцного пластику і вважаються невід’ємною деталлю в конструкції редуктора. За рахунок наявності спеціальної муфти шестерні передають крутний момент двигуна на шнек. Поломка зубів здійснюється в результаті механічних навантажень на деталь. Щоб продовжити експлуатаційний термін шестерні, виключаючи її передчасну поломку, необхідно дотримуватися наступних порад:

  •         не допускати заклинювання агрегату під час використання на високій швидкості;
  •         не допускати потрапляння твердих предметів на шнек.

При підборі оригінальної моделі потрібно звернути увагу на наступні важливі параметри:

  •         вимірюємо внутрішній і зовнішній діаметр старої деталі;
  •         вимірюємо висоту зубчастого колеса;
  •         підраховуємо кількість зубів;
  •         враховуємо розташування зубів ‒ похиле або пряме.

Головним критерієм також є візуальна оцінка: потрібно порівняти зламану деталь з новою, представленою на фотографії.

Пошук та усунення несправностей в домашніх умовах

Якщо м’ясорубка перестала включатися, найчастіше проблема полягає у відсутності контакту або поломки пульта управління. У такому випадку потрібно розібрати конструкцію, щоб перевірити ще раз всі контакти, з’єднання шнура живлення з агрегатом.

Коли м’ясорубка включається, але шнек «відмовляється» перемелювати продукти, тоді причина може полягати в несправному редукторі. Іноді розсипаються підшипники або стирається шестерня від величезних навантажень чи попадання твердих предметів всередину м’ясорубки.

Тому потрібно розібрати реле, перевіряючи запчастини на наявність можливих дефектів:

  •         шестерні повинні з легкістю прокручуватись;
  •         на них повинні зберегтися всі зуби;
  •         при русі відсутній люфт.

Для перевірки працездатності деталей, потрібно включити техніку в розібраному вигляді, коли відсутнє навантаження на шнек.

Найпоширеніша причина ‒ поломка шестерень, так як вони виготовлені з пластику. Тому ці деталі ламаються одними з перших.

Іноді проблема полягає в провертанні шнека ‒ несправність гнізда або перекіс вала. У такому випадку потрібна допомога фахівців, адже розбовтування шнека вважається складною поломкою. Те ж саме стосується і питань, пов’язаних з несправністю двигуна. Коли з працюючої м’ясорубки починає з’являється дим, чуються сторонні гучні звуки у вигляді тріску або скреготу ‒ швидше за все зламався мотор.

Двигуні в сучасних електром’ясорубках вважаються асинхронними, тому швидкість обертання ротора трохи відстає від магнітного поля стартера. Головною причиною поломки техніки часто стає зіпсований конденсатор.

У разі перегорання однієї з обмоток двигуна, мотор потрібно буде здати на перемотування. Але для отримання подальших гарантій експлуатації м’ясорубки, найкраще виконати заміну старого двигуна на нову модель. У такому випадку термін служби агрегату збільшується, завдяки якісно підібраним запчастинам, а також їх правильній установці.

Запчастини можно знайти тут – https://bitovik.com.ua/

Оцініть статтю
Додати коментар