Інформація як утворюються чорноземні грунти допоможе розібратися в принципах та причинах утворення цього виду грунтів.
Як утворюються чорноземні ґрунти? 4 клас
Чорнозем – це земля з вмістом гумусу від 6 до 9%, а також кальцію. Такий грунт відрізняється хорошою вологопоглинаючою і водоутримуючою здатністю.
Умови утворення чорноземів
Утворення чорноземних грунтів є тривалим процесом, який триває на 6-8 тисячоліть. На нього впливає безліч факторів, без яких чорне золото не було б таким родючим. Найважливіші чинники:
- кліматичні
- біологічні
- геологічні
Клімат і різноманітність рослинності сприяють появі родючих грунтів. Завдяки такому процесу як гниття грунт отримує насичений темно-бурий і чорний колір. Також перегній збагачує грунт азотом, калієм і фосфором. На поліпшення властивостей грунту впливають грунтові води і мікроорганізми, які розпушують ґрунт і перетворюють залишки рослин в перегній.
Умови утворення чорнозему
- Помірний або помірно-континентальний клімат
- Позитивні температури
- Чергування зволоження і осушення
Чорнозем формується при температурному показнику вище +5С за умови щорічного надходження опадів до 600 мм. Поклади чорноземних земель лежать на хвилясто-рівнинному рельєфі, де росте багато степових і лугових рослин.
Рослинність поступово розкладається у верхніх шарах землі і збагачує грунт мінеральними сполуками. Саме густа трав’яна рослинність – це причина утворення родючих чорноземів, того тонкого, 5-сантиметрового шару родючого гумусу.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як утворюються чорноземні ґрунти та скільки триває цей процес.