Як зберегти сечовидільну систему здоровою?

Медицина

Центральним органом сечовидільної системи є нирки, тому їх захворювання дуже небезпечні для організму.

Ознаки порушення діяльності нирок: поява набряків, ниючий біль в попереку (іноді раптовий і сильний) або в нижній частині живота, раптова «безпричинна» зміна кількості (дуже мало або більше, ніж зазвичай) і кольору сечі, підвищений артеріальний тиск, головний біль, анемія і загальна слабкість. Поява будь-якого з цих симптомів є підставою для негайного звернення до лікаря. Визначальним в діагностуванні захворювань сечовидільної системи є лабораторний аналіз сечі. Основними доказами захворювань сечовидільної системи є поява в сечі еритроцитів, білків і підвищена кількість лейкоцитів.

Нирки, сечоводи, сечовий міхур, сечівник можуть уражатися хвороботворними мікроорганізмами, які потрапляють в ці органи через кров з різних осередків інфекції в організмі, наприклад під час ангіни, захворювання зубів і т.д. Якщо людина не дотримується правил особистої гігієни, хвороботворні мікроорганізми проникають через сечовипускальний канал в сечовий міхур і звідти поширюються на інші органи сечовидільної системи, викликаючи їх запалення.

Розвитку запальних інфекцій і поширенню мікроорганізмів сприяють загальне переохолодження організму, застуда.

Для профілактики захворювань органів сечовидільної системи їх слід оберігати від переохолодження. Тому важливо стежити за тим, щоб одяг відповідав погодним умовам.

Щоб уникнути захворювань сечовидільної системи, треба своєчасно лікувати різні інфекційні хвороби і запальні процеси, вести здоровий спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок (не пити алкоголь, на палити, не вживати надмірно солоної іжі).

При попаданні всередину організму деякі отрути можуть руйнувати нирки або порушувати їх діяльність. Особливо уважно слід приймати ліки, тому що деякі з них здатні побічно впливати на функції нирок.
Запам’ятайте! Приймати ліки можна тільки за призначенням лікаря, строго дотримуючись його рекомендації.

ЦІКАВО ЗНАТИ! Для профілактики і лікування хвороб нирок з давніх часів використовують різноманітні рослини: липовий цвіт, кавун, насіння кропу, хвощ польовий і т. д. Наприклад, вживання 2-2,5 кг кавуна протягом доби сприяє розчиненню солей і запобігає утворенню в нирках «каменів» і піску. Чай з лимоном, з хвоща польового або липового цвіту підсилює і прискорює скорочення ниркової миски і сечоводів, завдяки цьому солі і «камені» проштовхуються в сечовий міхур. Настій насіння кропу заспокоює ниркову кольку, розчиняє «камені». Для профілактики і лікування сечокам’яної хвороби вживають також настої і відвари селери, кмину, мучниці звичайної, звіробою звичайного, споришу звичайного.

Для підвищення опірності органів видільної системи до збудників захворювань або несприятливих факторів навколишнього середовища слід загартовувати організм, правильно харчуватися, суворо дотримуватися правил особистої гігієни, бути обережним з різними отрутами, приймати ліки тільки за призначенням лікаря.

Особливу небезпеку для органів сечовидільної системи становить вживання спиртних напоїв і наркотиків, оскільки вони призводять до поступового необоротного ураження клітин нирок.

Оцініть статтю
Додати коментар