Яку користь приносять миші? На перший погляд ніякої. Так скаже кожен, хто знає наскільки шкідливі ці гризуни для сільського господарства. Про користь мишей Ви дізнаєтеся нижче.
Яку користь приносять миші?
Звісно, миші приносять багато шкоди для людей та є переносниками багатьох небезпечних хвороб.
Однак, їх винищення або навіть скорочення чисельності приведе до серйозного дисбалансу в природі, адже вони є їжею для багатьох тварин.
Багато гризунів дуже значимі в природних екосистемах і в результаті опиняються корисними для людини. Наприклад, вони грають ключову роль в підтримці взаємин між рослинами і грибами. Ці дрібні тварини заносять спори грибів та рослин, що накопичуються в їх посліді на лісові галявини, сприяючи таким чином розпосюдженню рослин та грибів.
У Південній Америці, Африці та Азії деякі великі гризуни є важливим джерелом тваринного білка: на них полюють або розводять в неволі (наприклад, морські свинки в Південній Америці, очеретяні щури в Африці).
Крім того:
-мишей і щурів використовують в дослідах з вакцинами проти безлічі хвороб. Ни цих тваринках найчастіше перевіряють нові лікарські препарати
-cреди гризунів є безліч домашніх улюбленців. Це хом’ячки, морські свинки, декоративні щури, шиншили, кролики і т.д .;
-в деяких країнах гризунів навіть дресирують і вчать знаходити міни на полях; існують також різні розважально-пізнавальні шоу за участю вихованих ручних звірів.
Цікаві факти про шкоду гризунів
Конкуренція за їжу – основна причина конфлікту між гризунами і людьми. В Азії маленькі шкідники регулярно з’їдають 5-30% врожаю рису, іноді спустошуючи територію площею 10 тис. га і більше. Вони ж відповідальні за щорічне знищення в Китаї 5-10% запасів зерна – кількості, достатньої для того, щоб прогодувати 100 млн. чоловік.
Три сотні щурів, що живуть в зерносховищі, можуть з’їсти 3 тонни зерна на рік.
Гризуни можуть поширювати більше 20 небезпечних для людини захворювань. Бубонна чума, мишачий тиф, сальмонельоз, лептоспіроз, західно-африканська лихоманка Ласса – лише деякі з потенційно смертельних хвороб, які переносяться щурами. Ці хвороби стали причиною смерті 25 млн. європейців з XIY по XYII століття.
Вважається, що за останні тисячоліття захворювання, які переносяться щурами, забрали більше життів, ніж усі війни і революції разом узяті.