Кому притаманна зорова орієнтація? Міні проект містить інформацію про те як бачать тварини.
Інформація як тварини бачать?
Очі нічних звірів мають великий кришталик, який концентрує світло з великої площі зіниці. У денних тварин очі менше пристосовані до тонкого розрізнення предметів.
У багатьох ссавців очі розташовані з боків черепа. Це дозволяє оглядати простір з двох сторін, не повертаючи голови, що дуже зручно для спостереження за ворогами, але звужує стереоскопічне бачення.
У хижаків і деревних звірів очі здебільшого розташовані на передній стороні голови. У людини і мавпи зорові осі очі розташовуються майже паралельно, у лева під кутом 10 °, у кішки – 18 °, у собаки – 50 °.
У зв’язку з цим поле зору людини становить 160 °, а у собаки 250 °.
У місцях інтенсивного промислу сніговий баран бачить мисливця за 2 км, особливо якщо його силует вимальовується на тлі неба. Рух людини північні олені помічають на відстані до 1,5 км, марали і сайгаки – до 1 км, лосі і кабани до 0,8 км, вовк – за 1 км, лисиця – за 600 м.
Всі тварини незмірно краще бачать предмети, що рухаються, ніж нерухомі. Орієнтація тварин пов’язана з особливостями їх місця проживання. Білий ведмідь добре бачить на снігу, воді, на льоду і погано – на землі, яка немає сніжного покриву. Лежачих на льоду тюленів він бачить за 3 км і більше.
Цікава інформація як бачать тварини
Кольоровий зір у птахів і ссавців є, але далеко не у всіх видів. Чутливість до різних кольорів варіюється. У денних тварин кольоровий зір розвинений зазвичай краще, ніж у нічних. Собаки не розрізняють кольори, а реагують лише на ступінь яскравості: кольорове зображення бачать в сірих тонах, жовтий колір сприймається ними як світло-сірий, оранжевий і синій – більш темним, червоний, зелений і фіолетовий як темно-сірий.
Вовки, койоти, шакали і песці, яких дресирували на вибір предметів певного кольору, орієнтувалися лише на ступінь світлості і плутали кольорові і сірі зразки. Лише у одного вовка з трьох вдалося в результаті тривалого тренування виробити позитивну реакцію на жовтий і синій кольори, незалежно від їх світлості.
Багато тварин не сприймають червоний колір. Використовуючи темно-червоний ліхтар, успішно спостерігали за оленями, борсуками, полівками.
Шпак знаходить корм при блакитному і зеленому освітленні, а при темно-червоному поводиться як в темряві.
Кішка і лісовий тхір відрізняють червоний колір від зеленого.
Малі ховрахи і землерийки вибирають приманки, забарвлені в червоний колір.
У більшості ж гризунів і зайцеподібних, виключаючи білок, вірогідніше за все, немає кольорового зору.