Історичний портрет Черчилля

черчиль біографія Історія

історичний портрет Черчилля дозволить скласти характеристику цього політика. Біографія Черчилля та цікаві факти допоможуть краще підготуватися.

Політичний портрет Черчилля

Вінстон Черчилль (1874 —1965) – британський державний і політичний діяч, прем’єр-міністр Великобританії в 1940-1945 і 1951-1955 роках; військовий (полковник), журналіст, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (1953).

 Уїнстон Черчилль (повне ім’я Уїнстон Леонард Спенсер-Черчилль) народився 30 листопада 1874 року і належав до найдавнішого аристократичного роду Великобританії.
 
Не можна сказати, що батьки балували Вінстона. Його батько, лорд Рандолф Черчилль, не бачив в сина особливих талантів, а мати, красуня Дженні Джером, була занадто зайнята світським життям.
 
Тільки тоді, коли Уїнстон виріс, мати і син стали друзями і вірними союзниками. Уїнстон ріс самостійним і впертим хлопчиком, і навчання не надто захоплювало його. Набагато більше йому подобалося влаштовувати бої за участю сотень олов’яних солдатиків.
 
Уїнстон Черчилль сам вибрав собі військову кар’єру, але тільки з третьої спроби вступив в 1893 році в Королівське військове училище, яке закінчив через два роки в званні молодшого лейтенанта. Честолюбний юнак брав участь в кампаніях в Індії і Судані, спробував себе в якості військового кореспондента. Але згодом зрозумів, що військова служба не для нього.
 
У 1899 році Черчилль подав у відставку. На той час він був уже був відомий, як автор книги «Війна на річці». Він поринає у політичну діяльність. У тому ж році Черчилль як військовий кореспондент відправився на англо-бурську війну, де потрапив в полон. Зухвала втеча з табору для військовополонених зробила Черчилля знаменитим.
 
Незабаром почалася його стрімка політична кар’єра. Він займав посаду прем’єр-міністра в 1940-1945 і 1951-1955 роках. Помер видатний політик 24 січня 1965 року.

Основні напрямки діяльності Черчилля
 
Внутрішня політика:
-зміцнення британського флоту і військово-повітряних сил Великобританії перед початком Першої світової війною;
-зміцнення економіки Великобританії;
-створення уряду національної згоди.
 
Зовнішня політика:
– створення антигітлерівської коаліції; участь в міжнародних конференціях з керівниками США і СРСР;
-Фултонська промова, що ознаменувала початок «холодної війни».
 
Підсумки діяльності Черчилля
 
– Розгром спільно з СРСР і США нацистської Німеччини;
– початок «холодної війни»;
– історико-мемуарні твори.

Уїнстон Черчилль увійшов в історію як найбільший британець в історії Англії. А його фраза «Ніколи не здавайтеся!» стала життєвим девізом для багатьох людей.

Оцініть статтю
Додати коментар