Історичний портрет О. Кромвеля

Історія

Історичний портрет Олівера Кромвеля

1. Походження і освіта.
2. Основні напрямки діяльності: а) політичної; б) релігійної; в) військової.
3. Результати діяльності та значення.

Олівер Кромвель англійський державний діяч, військовик і революціонер. Був британським політиком, солдатом і урядовим чиновником, який перетворив британську адміністрацію з королівства в Республіку. Його вважають національним героєм Англії.

Керівник Англійської революції, полководець і державний діяч Олівер Кромвель народився в місті Хантингдон 25 квітня 1599 року (за старим стилем). Спочатку хлопчик отримував освіту в парафіяльній школі. У шкільні роки був  завзятим гравцем у футбол, кеглі. Докладно вивчивши грецьку і римську історію, він так і не опанував добре латину. У вільний час відвідував церкву і читав Біблію. Вивчав право в Лондоні.

У 1616 році вступив до коледжу Сідней Сассекс при Кембриджському університеті. У цьому закладі на юридичному факультеті Кромвель провчився лише рік. Після, кинувши навчання, він одружився і поїхав в свій маєток, де став займатися господарськими справами.

Політична і військова кар’єра Кромвеля почалася лише в 1640 році, коли він став активним учасником революційного руху в Англії. Під час першої громадянської війни він у званні капітана командував парламентської армією.

Пізніше Кромвелю вдалося домогтися створення демократизованої «Армії нового зразка». У 1645 році його війська розбивають армію Карла I у вирішальній битві Нейзби.

Опинившись при владі, Кромвель ввів перетворення в парламент, скасувавши верхню палату і створивши раду зі своїх соратників-протестантів. З цього моменту встановилася одинична диктатура правителя.

Правління Кромвеля було ознаменовано військовими походами проти Шотландії та Ірландії, що відбулися в період з 1650 по 1652 роки. Політику вдалося знову завоювати ці території.

У 1654 році Кромвель виграв війну з Голландією, а через два роки повів свої війська проти Іспанії. Цю війну він закінчити вже не встиг, так як помер в вересні 1658 року в Лондоні. Кромвель домігся морської і колоніальної могутності Англії.

До самої смерті Кромвель був популярним серед народу, зокрема завдяки іміджу «народного» політика на противагу респектабельним дворянам та королю. Особливе значення мала абсолютна непідкупність Кромвеля. Кромвель постійно був під охороною (існувало кілька підрозділів, постійно змінюваних одне одним за графіком чергування) і найчастіше змінював місця нічлігу.

Після Кромвеля посаду проектора перейшла до його сина Річарда, але молодий правитель був швидко повалений. В результаті в Англії знову розгорілася громадянська війна, що закінчилася відновленням монархії.

Оцініть статтю
Додати коментар