Історичний портрет князя Святослава

Святослав Ігорович історичний портрет Київська Русь

Історичний портрет князя Святослава допоможе виділити головні факти про діяльність князя та написати коротко що зробив Святослав.

Історичний портрет князя Святослава коротко

Скласти історичний портрет князя Святослава можна за планом :
1. Коли народився князя Святослава?
2. Роки життя та правління
3. Як вдалося посісти київський престол?
4. Як формувалися погляди?
5. Риси характеру князя Святослава
6. Опис князя
7. Внутрішня політика князя Святослава;
8. Зовнішня політика князя Святослава;
9. Значення діяльності та досягнення

Святосла́в І́горович (Хоробрий) ( р.) — великий князь київський ( рр.). Представник династії Рюриковичів. Єдиний син київського князя Ігоря і княгині Ольги.

святослав ігорович біографія1. Походження князя Святослава. Святослав був єдиним сином київського князя Ігоря та його дружини Ольги. Точна дата народження Святослава невідома.
2. Роки життя: бл. 938 — 972
Роки правління: 945—972.

3. Після загибелі батька перебував під регентством матері (945—964 рр.). Святослав княжив 18 років, став незалежним правителем після смерті матері.

4. Як формувалися погляди? Його погляди формувалися під впливом сильної та мудрої княгині Ольги та того часу, коли він жив. З раннього дитинства вивчав військову справу. В 6-8 років “він був на коні та митав списа”. Святослав жив у буремні часи, які для сучасних людей являються чимось диким та варварським, це також вплинуло на особисість правителя.

5. Риси характеру князя Святослава. Він був хоробрим та невибагливим воїном, майже все життя провів у військових походах. Спав, як і всі воїни, на землі просто неба, поклавши під голову сідло. Його знають, як хороброго воїна та завойовника, людину, покорившу багато племен та народів.

6. Опис князя Святослава:

“Ось якою була його зовнішність: середнього зросту, не надто високого і не дуже низького, з кошлатими бровами і ясно-синіми очима, ніс короткий, борода оголена мало волосся, з густим, дуже довгим волоссям над верхньою губою. Голова в нього була зовсім гола, але з одного боку її звисало пасмо волосся — ознака знатності роду; міцна потилиця, широкі груди та всі інші частини тіла були цілком співмірні, однак виглядав він похмурим і диким. В одне вухо його була вдіта золота сережка; вона була прикрашена карбункулом, обрамленим двома перлинами. Одежа його була біла і відрізнялася від одежі його наближених тільки чистотою.”

7. Внутрішня політика князя Святослава. (підпорядкування в’ятичів; підтримка реформ княгині Ольги; встановлення системи намісництва).

8. Зовнішня політика князя Святослава. (ослаблення Волзької Булгарії; розгром Хазарського каганату; війна із Візантією; боротьба з кочівниками).

9. Значення діяльності та досягнення Святослава. Він розширив території Київської Русі, посилив міжнародний авторитет країни, зміцнив князівську владу. Але численні військові походи виснажили економіку держави.

Загинув Святослав у 972 році, коли його разом із дружиною атакували печеніги, влаштувавши засідку біля річкових порогів.

Оцініть статтю
Додати коментар