“Качанівська садиба” переказ тексту своїми словами
Качанівська садиба, розташована на Чернігівщині в селищі Качанівка Ічнянського району, є яскравим прикладом палацово-паркового ансамблю XVIII-XIX століть. Створення садиби тривало понад 150 років, під час яких її архітектура неодноразово змінювалась.
Садиба має два рівні: на верхньому плато розташовані палац з вежею, альтанка, Георгіївська церква та пам’ятник Тарасові Шевченку, а на нижньому – ландшафтний парк із дванадцятьма ставками, скульптурами, містками та амфітеатром.
Центральна споруда садиби – палац, виконаний у стилі класицизму. До головного фасаду палацу прилягають два одноповерхові флігелі. Фасад будівлі має глибоку лоджію, увінчану банею, а також скульптури та барельєфну композицію. Особливої уваги заслуговують і малі архітектурні форми, зокрема альтанка Глинки та скульптури левів.
Качанівську садибу прославили представники роду Тарновських, які підтримували культурне життя та гостили видатних діячів, серед яких були Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Михайло Глинка, Ілля Рєпін та інші. Василь Тарновський, колекціонер старожитностей, зберігав велику колекцію в палаці, на основі якої були створені музеї в Києві та Чернігові. Особливу роль у садибі відігравав Тарас Шевченко, який гостював у маєтку Тарновських, писав і малював там, а також дарував свої твори мешканцям. Після арешту Шевченка, Тарновські зберегли його малюнки, рукописи та папери.