Твір-опис пам’ятки історії та культури України (Золоті Ворота)

золоті ворота твір опис пам'ятки історії Твір-опис

Твір-опис пам’ятки історії та культури на основі власних спостережень допоможе написати твір за прикладом. Твір про Золоті ворота розповість головну інформацію про цю пам’ятку та її вигляд.

Твір-опис пам’ятки історії та культури (Золоті Ворота)

У місті Києві є багато цікавих історичних пам’яток. Однією з найвизначніших, на мою думку, є Золоті ворота, споруджені у 1037 році за часів правління Ярослава Мудрого. Протягом майже двох століть ця архітектурна перлина мала не лише оборонне призначення, але й була символом політичної незалежності та могутності Київської Русі.

Ворота отримали свою назву за аналогією з Золотими воротами Константинополя, які також були входом у місто. Як потужна фортифікаційна споруда, Золоті ворота лякали своєю величчю та неприступністю. Жодної згадки про вторгнення через них не було зафіксовано, навіть хан Батий не пробував брати місто через них. До середини XVIII століття вони залишалися напівзруйнованими.

золоті ворота описУ 1972-1973 роках київські вчені детально вивчили пам’ятку і вирішили розпочати їх реконструкцію. Павільйон-реконструкцію “Золоті ворота” відкрили на честь 1500-річчя столиці в травні 1982 року.

Сьогодні невеликий надбрамний храм має чотири стовпи і одну позолочену баню. Фасади церкви оздоблюють орнаментами з цегли, а підлога вкрита мозаїкою, відтвореною за зразком давньої підлоги Софії Київської. Щоб точніше відтворити первісний вигляд валу, що прилягав до ворітної вежі, над нею розташовані дерев’яні забрала.  Усередині відновлених частин валу є приміщення музею Золотих воріт й щаблі, які ведуть на гребінь, де відкривається чудова панорама Києва.

Ця пам’ятка є однією з візитівок столиці, яку варто зберегти для майбутніх поколінь.

Оцініть статтю
Додати коментар