Кагуанові (Шерстокрили)

Зоологія

Кагуанові або Шерстокрилові — родина ссавців, єдина родина ряду Кагуаноподібні (Dermoptera).

Кагуан: опис

Кагуан або філіппінський шерстокрил є справжнім відкриття для вчених. Вони до сих пір досліджують його життя і звички.  Довжина тіла (разом з хвостом) становить 53-63 сантиметрів. Вага близько 2 кг. Мордочка невеликого розміру з чорними, великими очима, широким чолом і закругленими вушками.

Кінцівки невеликі і призначені для висіння на гілках і лазіння по деревах. Вони забезпечені гострими кігтиками. На їх голій підошві є присоски, які допомагають кагуану зчіплюватися з гладкою поверхнею. Шерстокрили є нічними тваринами. Практично все життя проводять на деревах і рідко спускаються на землю. По землі пересуваються поповзом, виглядаючи безпорадними і незграбними.

Кагуанові (Шерстокрили)Їх головна особливість – здатність до плануючого польоту. У цьому їм допомагає шкіряна перетинка між задніми і передніми лапами, і від задніх лап до середини хвоста. Вони можуть перелітати з гілки на гілку на відстань до 140 метрів.

Що їдять кагуани?

Кагуан є вегетаріанцями. Основу їх раціону складає молоде листя. Також їдять квіти, плоди і бруньки дерев, бутони квітів, фрукти. Достатню кількість води отримують з їжі.

Розмноження і тривалість життя кагуана

Розмножуються шерстокрили, подібно сумчастим – у них немає певного періоду, коли строго визначається час залицяння, спаровування і вагітності. Ці процеси можуть відбуватися в будь-який час року. Дитинчат самка приносить тільки один раз на рік. І народжується 1 дитина, дуже рідко, коли 2.

Після спарювання, вагітність триває протягом 2 місяців. Після цього народжується голий, безпорадний малюк, який нічого не бачить, і сам дуже крихітний.

Для того, щоб зручніше носити дитинча, самка споруджує собі якусь подобу сумки- вона підвертає хвіст до черевця, утворюється складка, де малюк і знаходиться. Там він проводить 6 місяців після народження.

Весь цей час самка знаходить собі прожиток, так само, стрибаючи з дерева на дерево, а дитинча сидить на маминому черевці, міцно тримаючись за неї. Малюки кагуани ростуть занадто неквапливо. Самостійними вони стають лише у віці 3 років. Скільки живуть когуани, поки не встановлено точно.

Найбільший рекорд тривалості життя у такого звірка в неволі склав 17, 5 років. Однак, по закінченню цього часу тваринка втекла, тому точно даних немає.

Оцініть статтю
Додати коментар