Характеристика діяльності Лева Даниловича. Цікаві факти

Історія

Лев Данилович історичний портрет можна скласти використовуючи інформацію про діяльність діяча, його внутрішню політику та цікаві факти.

Лев Данилович діяльність

Точна дата народження Лева невідома. Історикирипускають, що він народився близько 1225 року.

Лев був другим сином руського короля Данила Романовича.

Після смерті князя Данила Романовича держава могла розколотися, адже його діти керували кожен своїм регіоном.  Лев – був керівником в Галичі й Перемишлі, Мстислав — у Теребовлі, Шварно — у Холмщині й Белзчині. Проте Льву Даниловичу вистачило розуму та мудрості не допустити розпаду держави, яка була ще вчора міцною й потужною. Більше того, він намагався розширити Галицько-Волинські землі.

Він значно розширив батьківські володіння: приєднав до своїх земель Люблінську землю в Польщі й повернув частину Закарпаття, у тому числі й місто Мукачеве. Столицю переніс до Львова.

У 1272 р. князь Лев переніс столицю Галицько-Волинської держави до Львова, укріпив нову столицю й відбудував ті фортеці, які за наказом монголів зруйнував його батько. Лев Данилович підтримував жваві дипломатичні відносини з Чехією, Угорщиною, Литвою та Тевтонським орденом. Він був могутнім воїном і талановитим полководцем.

По смерті польського короля Болеслава князь Лев спробував стати володарем навіть краківської корони. Невдачу компенсував так: по смерті короля Лестька здобув собі Люблінщину. Лев Данилович «дотягнувся» й до угорського короля Стефана — забрав і приєднав до Галичини частину українського Закарпаття. До всіх походів на ці країни й на Литву Лев Данилович постійно залучав монголів, з якими, на відміну від батька, підтримував «ділові» відносини, хоча формально й був їхнім васалом.

Лев приєднав до Галицько-Волинського князівства частину Закарпаття з містом Мукачево (бл. 1280 року). Також він, скориставшись плутаниною правителів Польщі і Чехії, підкорив Люблінську землю (бл. 1292).

Ще за життя свого бездітного двоюрідного брата князя Володимира Васильковича намагався домогтися заповіту на свою користь або свого сина Юрія, але Володимир заповідав свою волость Мстиславу Даниловичу, князю Луцькому. У 1289 році Володимир помер, а після смерті Мстислава (після 1292) Лев прийняв Волинь під свою руку. Разом з татарами в 1287 році Лев зробив невдалий похід на Польщу. У липні 1289 року здійснив похід в Сілезію, захопивши багату здобич. У 1290 році брав участь у війні Болеслава Земовітовіча з Генріхом IV, князем Вратіславскім.

Лев Данилович цікаві факти

Лев мав енергійний і запальний характер, як і батько. Хоробрість та мудрість також Леу успадкував від батька. Саме він став справжнім лідером князівської династії Романовичів.

Прославився як мужній воїн і полководець, але нерозважливий і нестриманий політик. Занедбав своє князівство через часті війни з сусідами.

За переказом у старості став ченцем.

У нього було троє дітей.

Оцініть статтю
Додати коментар