“Хлопчик-Зірка” головні герої та характеристика допоможуть краще зрозуміти їх внутрішній світ та визначити риси характеру.
“Хлопчик-Зірка” головні герої
Персонажі, які зображені у творі Оскара Уайльда:
- Хлопчик-Зірка – головний герой твору. Дуже красивий, але має кам’яне серце. Любить себе й зневажає інших. Він поводився зверхньо, бо думав, що походить від зірки. Але втративши красу розуміє, що помилявся і змінюється. Він стає добрим, чуйним, жалісливим.
- Лісоруб та його дружина – бідні, але благородні. Ці люди мають добре, щире серце.
- Стара жебрачка, його мати – вона бідна, але дуже любить сина. Обійшла весь світ, шукаючи його. А хлопчик прогнав її.
- Кріт, Коноплянка, Білочка – ці звірі постраждали від жорстокості Хлопчика – Зірки.
- Чаклун – страшний і лихий. Жорстокий.
- Зайченя – справедливе і вдячне.
Головний герой носить ім’я “зірка” не випадково, він дуже гарний зовні, гарний блискучою красою, але холодний в душі. Краса Хлопчика-Зірки яскрава, але якась штучна, фальшива. Вона ніби насторожує, що щось тут негаразд. Його краса нежива. Автор не випадково у його портреті поєднує ознаки слонової кістки, пелюсток нарциса і троянди та фіалки. Таке поєднання при всій яскравості і вишуканості його компонентів ніколи не буде довершеним гармонійним цілим. Пахощі нарциса (легенда про Нарциса — надмірного самолюбця) та фіалки (своїм ароматом здатна викликати задуху або майже наркотичний сон) здатні згубити красу троянди. Автор поєднує те, що в природі ніколи не буває поряд, а за законами естетики взагалі є грубим порушенням поняття краси і гармонії.
Хлопчик-зірка не мав співчуття до всіх, скривджених долею. Себе любив надзвичайно (милувався своїм відображенням. Повиколював очі кротові, підрізав крильця коноплянці, вбив білку. “Реготав” – отримував насолоду від знущань над слабкими і беззахисними. Він був немилосердний, не любив когось, крім себе.
Діти боялися Хлопчика-Зірку і корилися йому, бо вважали його кращим. Про Лісоруба і його дружину сказано, що вони йому весь час дорікали, але чи любили? Про їхні почуття до врятованої дитини нічого не сказано. Селяни дивувались його красі. А єдина людина, яка його любила, — це його матір!
Матір Хлопчика-зірки довгі 10 років шукала його, вона обійшла весь світ, перетворилась на старчиху, збила у кров ноги, серце її краялося від болю та жалю за втраченим синочком.
А коли вони зустрілися, хлопчик відмовитися від матері, принизити, зганьбити її.
Після такого бездушного вчинку Хлопчика-зірку було перетворено на бридку жабу-ропуху. Автор використовує саме таке перетворення, бо жаби та гадюки теж холоднокровні, тому і ночує він у лісі в їхній компанії.
Хлопчик-зірка отримав заслужене покарання, завдяки якому він зрозумів, як жахливо він себе поводив.
Ось який був шлях духовного очищення Хлопчика-Зірки
- Зрозумів свою провину, свій гріх.
- Вирішив знайти матір.
- Відчув себе самотнім; стало дуже важко на душі; заплакав гіркими сльозами.
- Став просити пробачення у всіх Божих створінь.
- Терпів приниження, образи від людей.
- Шукав матір, до крові збиваючи свої босі ноги об гостре каміння.
- Звільнив бідне Зайченя від пастки мисливця.
- Пожертвував собою задля прокаженого.
- Навколішках випросив у матері пробачення.
- Став милосердним і справедливим до всіх володарем.
- Лісорубові та його дружині послав багато дорогих подарунків, а дітей зробив вельможами.
- Нікому не дозволяв він поводитися жорстоко з птахами й звірами і вчив усіх любові, добра та милосердя.