Оскар Уайльд біографія коротко

оскар уайльд біографія скорочено Письменники

Оскар Уайльд біографія скорочено на українській мові розповість про життя та творчість відомого письменника. Він був прихильником і склав основні принципи естетизму.

Оскар Уайльд біографія коротко

Оскар Фінґал О’Флагерті Вілс Уайльд  (1854-1900) – ірландський філософ, естет, письменник, поет.

Оскар Уайльд був представником літературно-художнього напряму естетизму.

Оскар народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, його батько був лікарем-хірургом, а мати письменницею і журналісткою. Першу освіту Оскар Уайльд здобув удома. Батьки, чудово освічені, прищепили йому з дитинства любов до книг і мов.

З 1864 по 1871 Оскар Уайльд навчався в Королівській школі Портора (поблизу Дубліна), яку закінчив із золотою медаллю. Уайльд був удостоєний Королівської шкільної стипендії для навчання в дублінському Трініті-коледжі (коледжі Св. Трійці). З 1871 по 1874 він навчався у Трініті-коледжі.

Оскар Уайльд біографія та творчістьУ цьому навчальному закладі Уайльд придбав не тільки знання, а ще деякі переконання, риси характеру, які він зберіг на все життя.

У 1874 році Уайльд, удостоївся стипендії на навчання в Оксфордському коледжі Магдалини на класичному відділенні. Ще під час студентства Оскар подорожував по Європі, а також написав кілька творів. За поему «Равенна» отримав Ньюдігейтську премію. Після закінчення університету в 1878 рокці, він оселився в Лондоні, їздив по США з лекціями.

Перший опублікований збірник Уайльда «Вірші» вийшов в 1881 році. Повернувшись до Лондона, Оскар одружується на Констанції Ллойд (у них було 2 сина, для яких він сам писав і видавав казки).

Наступний період його життя був літературно плідний. Він працював журналістом (був редактором журналу «Жіночий світ»), а також написав безліч оповідань в той час. У 1891 році був опублікований популярний роман Уайльда «Портрет Доріана Грея», а написаний він був у 1890..

Оскар Уайльд біографія скороченоДотепність письменника прекрасно проявилося в комедіях «Ідеальний чоловік», «Як важливо бути серйозним», «Саломея» (1891). Після любовного зв’язку з Альфредом Дугласом (він кинув сім’ю через ці відносини), маркіз Куїнсберрі подав на Уайльда до суду. Оскар був засуджений на два роки в’язниці, в якій остаточно зламався морально. Звільнившись у 1897 році, оселився у Франції, змінивши ім’я на Себастьяна Мельмота, написав «Баладу Редінзької в’язниці».

30 листопада 1900 життя Уайльда обірвалося в результаті хвороби (менінгіту).

В цій статті викладена біографія Оскара Уайльда скорочено, також ви можете використати для підготовки хронологічну таблицю письменника.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Генерал Гавс

    Йой, най буде

    Відповіcти