Твір про кавн допоможе написати художній опис кавуна чи науковий за поданим прикладом.
Художній опис кавуна
Жаркий серпневий день почав збиратися на спочинок. От уже і тато првернувся з роботи, і мама радо накриває на стіл – вечерятимуть. Але що це? Окрім звичного борщу з хлібом на столі знаходиться ще щось – якась дивина! Михайлик такого ще не бачив. Якийсь величезний, мабуть, більший ніж мамин улюблений підсвинок, смугастий м’яч! І оце треба їсти? Його темні і світлі зелені смуги нагадують смужки зебри, про яку мама читала Михайлику з великої енциклопедії. Ти диви, цей м’яч ще й хвостик має, точно як у маминого улюбленого підсвинка! Як же ж оце здоровило їсти?
Тато бере кавун (кажуть так називається цей смугастий м’яч) і починає його розрізати – саме розрізавши його можна з’їсти. Поки тато відрізає верхню і нижню частинку кавуна, мама розповідає Михайлику, що така дивина росте на півдні, у степах під палючим серпневим сонцем. Кавун росте на землі (воно й не дивно, хіба ж таке здоровило втримав якийсь кущик чи деревце?), хоч і зветься ягодою. То оце велике – ягода? Як малина чи смородина з бабусиного саду?
Михайлик не може надивуватись! Тим часом тато розрізає кавун і всередині – дивовижа! – червоно-червоно! Мама пояснює, що це і є справжня смакота кавуна – його серцевина, показує як треба тримати шматочок і говорить, що кавунове насіння їсти не можна. Михайлику спочатку трохи боязно кавуна – а ну ж бо він не смачний? Та після підбадьорень мами і, дивлячись як тато вже смакує першим шматочком, Михайлик і собі починає їсти кавун. Він виявляється дуже солодким і таким.. рідким, чи що? По руках і підборідді тече кавуновий сік, але Михайлик на те не зважає – він смакує кавуном.
Малий намагається не їсти насіння, але декілька насінинок все ж таки пробираються в його шлунок. Мама заспокоює – не страшно, ще навчиться справлятись з цими маленькими чорними хитрунами.
Михайлик посміхається, дивиться як мама обережно вибирає насіннячко, а тато ласує вже третім шматком, бере і собі ще один шматочок і ласує справжнім літнім дивом – величезною смугастою ягодою – кавуном.
Автор: cup_of_flowers