Скільки хромосом у папороті, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Кількість хромосом у папороті
Папороть – це одна з найстаріших рослин на нашій планеті, виникнення якої відбулося в період девону. Відмінна риса: рослина ніколи не цвіте, а розмноження здійснюється спорами.
У цієї рослини в залежності від виду близько 1 200 хромосом в клітині. Наприклад, у «Ophioglossum reticulatum» – на одну клітку 1260 хромосом.
Папороть вважається трав’янистою рослиною, представником сімейства Осмундових. І представляє собою тверде зелене стебло з пір’ястими листками. Батьківщиною її є Північний Китай, Далекий Схід, Корея. Папороть поширена в лісах Мексики, Росії, Фінляндії, України, Середньої Азії.
Яка роль хромосом в життєдіяльності рослини? Давайте пригадаємо, що вони відповідають за життєву програму організму. Адже розташовуються хромосоми в ядрі клітин. Їх кількість перед розподілом подвоюється. Тому в кожній дочірній клітині знаходиться половина подвоєного набору від загальної кількості материнської клітини.
Така ж ситуація відбувається в клітці папороті. А ось подальші процеси ділення відрізняються від загальної системи. Материнська клітина ділиться на 4 частини, а з неї утворюється 4 спорових клітини. З них одна має одинарний набір хромосом, а решта – подвійний набір. Подальше розмноження відбувається як у всіх спорових рослин.
Хромосоми – це генетичний матеріал, який знаходиться в клітині організму. У кожній з них міститься молекула ДНК в скрученому вигляді спіралі. Повний набір хромосом називається каріотипом. Кожна хромосома – це комплекс білків і ДНК. А всі види живих організмів володіють своїм, постійним і відмінним від інших хромосомним видовим набором.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, скільки хромосом у папороті.