Цікаві факти про кіммерійців розкриють вам відомості про побут та життя цього народу. Цікава інформація про кіммерійців викладена в цій статті.
Цікаві факти про кіммерійців
Кіммерійці – це перший народ на території України, письмові відомості про якого сягають глибокої давнини. Про них писав ще легендарний давньогрецький поет Гомер у своїй «Одісеї». Також згадки про них містяться в урартських, ассирійських та іудейських письмових джерелах.
Кіммерійці – це перші кочові племена, які почали широко використовувати залізо в своїй господарчій та військовій діяльності. Поза тим вони користувались виробами із каменю, бронзи, кістки та дерева, створюючи прекрасні витвори, які сьогодні дивують археологів та весь світ.
Основна ударна сила кіммерійського війська – це легка кіннота. Кіммерійські воїни носили залізні мечі, сокири, булави, також розповсюджені були луки.
Стріли виготовляли із залізними та бронзовими наконечниками. Завдяки широкому використанню заліза кіммерійці були непереможними воїнами, які наводили страху та одночас викликали захоплення у сусідніх племен.
Кіммерійці за все своє існування не утворили єдиної держави.
Кіммерійські племена постійно ворогували одне з одним, борячись за кращі пасовища, а також нападали на осілі землеробські племена Лісової України, ходили з набігами на територію сучасної Молдови, Румунії, Болгарії. dovidka.biz.ua
В центрі релігійних вірувань була жінка, яка вважалась Богинею-Матір’ю від якої пішло вже живе.
Єдине зображенням кіммерійця у розписі на вазах, засвідченим відповідним написом, є лучник зі сцени Калідонського полювання на відомій вазі Франсуа з музею Флоренції.
Кіммерійці носили шкіряні куртки, штани, чоботи і гостроверхі шапки.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про кіммерійців.
відірвіться на хвилинку від підручника “История СССР” чи “История России” і ви побачите ще цікавіші факти!
1) кімерійці були безбородими, тобто, голили бороди, і це дуже просто і легко довести;
2) перші пам’ятники кімерійської культури з”явилися в степах поміж Дністорм та Дунаєм в Одеській області – усатівська культура;
3) найперші племена, які приручили коня в четвертому тисячолітті до Р,Х, і почали використовувати їх у своєму господарстві проживали в Північному Причорномор’ї і по часу співпадають з племенами середньостогівської культури, які, за свідченнями археологів, також займалися кіньми;
3) Гомер згадує кімерійців, як “доїльщиків кобилиць”, але тим же займались і племена середньостогівської культури….