Повідомлення про китоподібних по біології коротко розповість про цих ссавців. Також розповідь про китоподібних допоможе підготуватися до заняття і поглибити свої знання в області біології.
Китоподібні
До китоподібних відносяться тварини-ссавці, які мешкають у воді, і відносяться до класу кітопарнокопитних. Як свідчить гіпотеза, вони походять від парнокопитних наземних тварин. Загін включає в себе 2 підряди – зубаті кити і вусаті кити. Раніше був ще один підряд древніх китів, але вони вимерли дуже давно. Сьогодні налічується 83 види тварин, повністю пристосованих до водного способу життя. У воді вони живуть, відпочивають, розмножуються і так далі.
Де живуть китоподібні?
Китоподібні тварини мешкають в усіх океанах планети, а також зустрічаються в прісноводних озерах і річках Азії, Північної Америки і Південної Америки. Деякі види можна зустріти в прибережних болотах і солоних гирлах річок.
Загальна характеристика китоподібних
Особливості будови китоподібних:
- обтічна форма тіла
- ласти виступають в якості передніх кінцівок
- задні рудиментарні кінцівки всередині тіла
- немає кігтів і зовнішніх пальців
- сплющений хвіст
- вушні раковини рудиментарні
- немає волосяного покриву
- товстий шар підшкірний жиру
- масивна голова й коротка шия
- відсутні потові залози
- багатоінсценуючий шлунок і репродуктивні внутрішні органи
- розвинені зовнішні ніздрі
Всі ці характеристики допомогли їм адаптуватися для життя у воді. Забарвлення китоподібних найрізноманітніше – чорне, сіре, біле, голубувато-сіре, рожеве, з цяткою, з плямами, візерунковами або смугами. Вони досить великого розміру від 20 до 180 000 кг і в довжину можуть досягати до 30 м. Найбільша сучасна тварина – блакитний кит.
У китоподібних ефективні системи кровообігу і легені. В їх крові в 2 рази більше молекул міоглобіну і еритроцитів, ніж у людини або будь-якої іншої тварини. Це дозволяє ефективно поглинати і транспортувати кисень по організму. Коли представники загону пірнають, то серцевий ритм сповільнюється на 80 ударів в хвилину. У маленьких китоподібних прискорений метаболізм, що дозволяє їм виживати в холодних водах.
Китоподібні: спосіб життя
Плавають китоподібні за допомогою ласт, хвоста і можуть розвинути швидкість плавання до 30 км / год. Перед зануренням вони вдихають кисень, занурюючись під воду на період від пари секунд до години. Наприклад, кашалоти при зануренні можуть досягти глибини більше 1500 м. Деякі види утворюють цілі стада і сезонно мігрують за кормовими угіддями або місцями розмноження.
Переважно тварини активні вдень. Китоподібні вміють видавати безліч звуків – стогони, цвірінькання, бурчання, клацання і свисти. Так вони спілкуються зі своїми родичами. Раціон морських ссавців становлять планктон і інші крихітні організми, риби, кальмари, ракоподібні. Більші представники харчуються водними птахами і ссавцями.
Китоподібні: розмноження
Оскільки вивчити їх поведінку в природі досить складно, то інформації недостатньо. Сезон розмноження настає один раз на рік. Потомство з’являється в теплий період часу і, як правило, у самки народжується тільки один малюк. Дитинча з’являється на світ з хвостом. Він харчується молоком матері 6-24 місяців.
Скільки живуть китоподібні?
Вчені вважають, що китоподібні живуть мінімум 2 десятиліття. Однак деякі види живуть довше: фінвали живуть 116 років, гренландські кити досягають віку 211 років.
Цікаві факти про китоподібних
У китів унікальні хвости, як і відбитки пальців у людини. У природі двох днакових хвостів не існує.
Китоподібні не п’ють морську воду, вони витягують потрібну вологу з їжі.
Вони мають спільних предків з бегемотами.
За консистенцією молоко китів нагадує зубну пасту.
23 липня – Всесвітній день дельфінів і китів.
Сподіваємося, що реферат “Китоподібні” допоміг Вам підготуватися до заняття. А інформацію про китоподібних Ви можете розширити через форму коментарів нижче.