Колорадська жаба: опис, інформація

Зоологія

Колорадська жаба: опис, чим харчується, де живе, цікаві факти

Колорадська жаба живе на півночі Мексики і в південних штатах США від Арізони до Нью-Мексико, включаючи Каліфорнію. Вона зустрічається в нижній течії річок Колорадо і Хіла, населяючи переважно степи, пустелі і напівпустелі біля невеликих водойм і джерел на висоті до 1600 м над рівнем моря. Їх шкіра і яд містить 5-MeO-DMT и буфотенін.

Земноводне веде напівводний нічний спосіб життя.

Від денної спеки воно ховається в покинутих глибоких і прохолодних норах гризунів. У посуху жаба там може перебувати безвилазно до 9 місяців, залишаючи притулок тільки після випадання опадів.

Крім посушливих низовин амфібія часто зустрічається в дубових, сікоморових і горіхових лісах, розташованих в гірських каньйонах.

Колорадська жаба: спосіб життя, чим харчується?

Колорадська жаба активна вночі і в сутінках. Пік активності припадає на період з травня по вересень, коли в місцях її проживання випадають дощі. Тварина переміщається в основному на чотирьох кінцівках, стрибки на задніх лапах спостерігаються дуже рідко.

Хижачка полює на все живе, що може поміститися в її пащі. Основу її раціону складають різні комахи, черв’яки, павукоподібні і равлики. Іноді вона нападає на дрібних гризунів, земноводних і ящірок.

Колорадські жаби не відрізняються особливою швидкістю пересування, тому підбираються до жертви на максимально близьку відстань або чекають її в засідці.

Здобич жаба хапає довгим липким язиком і зазвичай проковтує повністю.

У водоймах вона харчується дрібною рибою і пуголовками. Будучи несприйнятливою до укусів перетинчастокрилих, поїдає ос і бджіл. При нагоді не відмовить собі в задоволенні поласувати навіть скорпіонами.

Під час линьки представники даного виду ховаються в густих чагарниках, підземних сховищах або в купах опалого листя. Щоб прискорити линьку, вони розривають свою стару шкіру пащею.

Колорадська жаба: розмноження

Статева зрілість настає у віці 3-5 років. Шлюбний період збігається з початком сезону дощів. До цього часу амфібії залишають свої притулки, де знаходилися в посуху, і приступають до продовження роду.

Знайшовши самку самець залазить їй на спину і міцно обхоплює передніми кінцівками. Відкладання яєць відбувається через кілька днів в найближчій водоймі. Самка ритмічно скорочує м’язи і метає ікру, яку самець одночасно запліднює.

Ікринки зібрані у стрічки товщиною 5-10 мм і довжиною до 1 м. Вони пофарбовані в коричневий колір, а їх діаметр досягає 2 мм.

Партнери спільними зусиллями прикріплюють ікру до корчів або стебел і листя водних рослин. Кількість ікринок залежить від віку самки і в середньому коливається від 2500 до 5000 штук. Особливо плідні особини примудряються відкласти до 8000 яєць. Інтересу до подальшої долі потомства батьки не виявляють.

Пуголовки з’являються приблизно через 2 тижні. Вони мають коричневе забарвлення, а довжина їх тіла становить 35-40 мм.

Пуголовки плавають у верхніх теплих шарах води великими зграйками. Харчуються вони переважно водоростями, мікроорганізмами, личинками і яйцями комах, не відмовляються від падалі і своїх мертвих побратимів.

Після метаморфоза, що триває 30-40 днів, юні жабки вибираються на сушу. Після зникнення хвоста довжина і ширина їх тіла становить всього лише близько 15-25 мм.

Колорадська жаба: опис

Дорослі особини виростають до 19 см. Самки більше і масивніше самців. Верхня частина тіла забарвлена в оливково-зелений або сіро-коричневий колір. На шкірі буває безліч помаранчевих цяток.

У молоді шкіра покрита бурими або червонуватими крапками, які зникають у міру дорослішання. Черевце світло-сіре або кремове з великою кількістю темних цяточок. На спині і потилиці розташовані добре помітні шкірні залози. Тіло через короткі задні лапи виглядає досить незграбним.

Голова широка і масивна, закінчується тупою мордою. Очі широко розташовані з боків голови. Зіниці горизонтальні, райдужка червоно-коричневі. Передні кінцівки самців довші ніж у самок. Горловий мішок відсутній.

З боків голови знаходяться великі привушні залози, які виробляють отруйний секрет. Собаки, які напали на жабу, були паралізовані або навіть вбиті. Єноти навчилися витягати жаб за задню лапу зі ставка, перевертати на спину і починати поїдати її з черева, що тримає їх в стороні від отруйних залоз

Тривалість життя галлюциногенної колорадської жаби в дикій природі не перевищує 8-10 років. У неволі окремі екземпляри при хорошому догляді живуть більш 15 років.

Оцініть статтю
Додати коментар