Колос Родоський: цікаві факти

Історія

Колос Родоський реферат українською коротко розповість про статую, яка є одним з 7 чудес світу.

Колос Родоський цікаві факти

Колос Родоський – це величезна статуя грецького бога Сонця Геліоса висотоб 31,5 м. За час свого існування була вона найвищою статуєю світу.

На честь якого бога споруджений Колос Родоський?

Величезна статуя уособлювала свободу і незалежність для жителів Родосу. Одного разу острів Родос перебував під облогою ворога майже рік. Імовірність перемоги була мізерна, проте покровитель острова – бог сонця Геліос допоміг вистояти. Подяка жителів Родосу була безмежною – в честь цього бога було споруджено Колос Родоський. Вчені схиляються до того, що статуя стала прототипом американської Статуї Свободи в Нью-Йорку.

Де знаходиться Колос Родоський?

На березі Егейського моря розташовується древній острів Родос. Тут в далекому 280 році до н.е. було споруджено Колос Родоський, якому судилося стати 6 чудом світу.

Колос Родоський зараз

Сьогодні на місці стародавнього дива світу знаходиться бухта. Там, де колись стояли ноги гігантської статуї, зараз розміщені маленькі фігурки оленів. Ще в 2008 році обговорювалися питання відновлення Колоса Родоського на оригінальному місці у вигляді світлової інсталяції. Навіть Герт Хоф, німецький цінитель мистецтва, планував вкласти в проект 200 млн. євро. Однак поки цього не сталося.

Сумно склалася доля головного архітектора і скульптора статуї Геліоса – Хереса. Він багато позичив на зведення монумента і після закінчення будівництва його почали переслідувати кредитори з вимогами повернути позичені гроші. Нещасний майстер залишився ні з чим і покінчив життя самогубством.

Вчений Пліній Старший згадував про те, що палець Геліоса ледь могли обхопити 2 людини.

Сучасні жителі Родосу вірять в передбачення оракула – якщо відновити статую Геліоса, то острів піде під воду.

Зовнішній вигляд Колоса Родоського досі викликає суперечки. Не існує однозначної відповіді про те, як виглядала стародавня статуя.

Статуя Геліоса започаткувала моду на величезні статуї.

Колос Родоський: історія побудови

Почалося все з того, що з розпадом імперії Олександра Великого, правитель Деметрій I нападає на Родос з великою армією в 40 000 воїнів. Головне портове місто довгий час перебувало під облогою. Після невдалих спроб Дементій відступає, кинувши все. Жителі Родосу були здивовані таким поворот і продали все, що було залишено загарбниками. Вони вирішили на виручені гроші звести пам’ятник богу сонця і творцеві острова – Геліосу. Монументом займався видатний скульптор того часу – Херес.

Після 12 років титанічної роботи перед очима жителів острова постав величний монумент з бронзи і глини на металевому каркасі. Колос Родоський стояв біля входу в гавань. Його доля була сумною: в 225 році до н.е. землетрус зруйнував статую, у неї зламалися коліна. Остров’яни намагалися її відновити, однак нічого не вийшло.

Розколотий Колос лежав 1000 років. У VII столітті острів захопили сарацини, які за наказом султана Маубія відвезли вцілілі частини Геліоса на 900 верблюдах. Караван з вантажем пропав в безкрайніх пісках пустелі.

Оцініть статтю
Додати коментар