Коли був створений сучасний календар?

Історія

Розповідь про календар для дітей повідомить коли був створений сучасний календар і які бувають календарі?

Коли був створений сучасний календар?

Деякі вчені стверджують, що календар є першим винаходом людства, яке зробило крок до цивілізованого життя. Історія виникнення календаря та його вдосконалення доволі довга. Різні народи користувалися своїми методами датування історичних подій. Так, римляни вели літочислення з моменту заснування Риму, стародавні єгиптяни з початку правління нової династії (прийшов новий фараон – початок нового обчислення).

Батьківщиною слова календар вважають Стародавній Рим. З початком місяця за місячним календарем жерці збирали відсотки по боргах громадян. Перший день називався «Kalendae», звідки і пішла власне назва. У Середньовіччі функції календаря змінилися, а назва збереглася до наших днів. Пізніше календарями називалися книги з розкладом релігійних свят, днів народжень імператорів, днів зборів сенату.

У XIV столітті календарі спеціально створювалися для аристократії. Вони називалися альманахами. Автором першого такого видання був Йоганн Гутенберг у 1448 році. З того часу їх стали випускати щорічно.

З XVII століття вони вже містили дати, дні тижня, свята і цікаву інформацію про майбутні події в місті (про ярмарки, придворні бали та ін.). В 1699 році в альманасі стали друкувати відомості про генеалогію французького королівського дому, а також списки вищого духовенства і дворян . Пізніше видавали подібні календарі й для народу з анекдотами і цікавими розповідями, календарними відомостями. Поступово календарні відомості почали випускати окремо під назвою «Календар», а альманах перетворився на збірку розважального призначення.

В Росії Петро I в 1700 році видав указ про друкування календарів за європейським типом від різдва Христового. Через 70 років календар мав вже майже такий вигляд, до якого ми звикли.

Календар: види

Давньогрецький календар. У ньому було 354 днів. Через розбіжність з відомим тоді сонячним роком на цілих 11,25 доби, греки кожні 8 років додавали до нього 90 діб, поділених на 3 місяці.

Давньоримський календар. Спочатку він складався з 304 днів, поділених на 10 місяців. Першим місяцем в році вважався березень. Згодом римський календар пережив безліч змін: в нього додали 2 місяці та змінили початок року на січень.

Юліанський календар. Його введення пов’язане з Юлієм Цезарем, імператором Стародавнього Риму, який намагався пов’язати календарні дати з природними, сезонними явищами. Він встановив тривалість року в 365,25 днів. Раз на чотири роки був високосний рік (366 сонячних діб).

Грігоріанскій календар. Його ввів папа Римський Григорій XIII як нову заміну старого. Мета григоріанського календаря -повернення реальної дати весняного рівнодення – 21 березня, яка була встановлена ​​під час Нікейського собору. Цей календар найбільш точно наближений до тропічного року.

Основні типи календарів:

Основу будь-якого календаря становить циклічність Сонця і Місяця. Тому виділили такі основні типи календарів:

Місячний календар, в основі якого лежить циклічна зміна місячних фаз, що відбуваються протягом синодичного місяця. Він триває 29,53 діб, а рік – 354,37 діб. За кожні 30 років внаслідок дрібних частин накопичувалося 11 зайвих діб. Типовий приклад місячного календаря – мусульманський календар.

Солнечний календар, в основі якого річний сонячний цикл тривалістю 365,24 доби. Основні дати, на які він орієнтується це дні сонячного сонцестояння і рівнодення. Типовий приклад сонячного календаря – григоріанський календарь.

Місячно-сонячний календар, в основі якого спроба з’єднання двох циклів – сонячного і місячного. Типовий приклад такого календаря – єврейський календар.

Оцініть статтю
Додати коментар