Конфуцій біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті. Цікаві факти про Конфуція розкриють багато нового.
Конфуцій біографія коротко
Конфуцій (бл. 551 – 479 до н. е.) – давньокитайський мислитель, філософ, засновник конфуціанства. Справжнє ім’я Конфуція – Кун Цю.
Датою народження вважається 21 серпня 551 до н. е.. Народився Конфуцій в місті Цюйфу, в сім’ї військового зі збіднілого роду аристократів Кун. Мати його була наложницею, і після смерті батька Конфуція виховувала сина одна. Сім’я жила в бідності, і з раннього дитинства Конфуцій почав працювати і займався самоосвітою для того, щоб зайняти гідне місце в житті і не зганьбити свій знатний рід. Навчання давало свої результати, і незабаром він отримав роботу чиновника, завідувача коморою, а потім – худобою.
Однак, справжнє покликання Конфуція було в тому, щоб передавати свої знання і навчати інших людей. У 22 -річному віці став знаменитим першим професійним вчителем Китаю. Конфуцій старанно працював і незабаром став найзнаменитішим викладачем в Китаї. У приватній школі, відкритій ним, викладалися чотири дисципліни: література, мова, мораль і політика. А учнів брали туди, незважаючи на їхнє матеріальне становище і походження.
У віці 50 років Конфуцій почав кар’єру в державній службі, став першим радником в царстві Лу. Але маючи розбіжності в поглядах на державну політику, він змушений був подати у відставку і покинути службу. Після цього Конфуцій подорожував зі своїми учнями по Китаю протягом 13 років. У 484 р до н.е. він повернувся в Лу, де продовжив викладацьку діяльність. У Конфуція було багато учнів, проте, найближчих і найбільш відданих, чиї імена достовірно відомі, налічується всього 26.
Разом з викладанням, великий філософ також приділяв час книгам. Так, його перу належить книга «Чуньцю» («Весна і Осінь», 722-481 р. Ддо н.е.). Учні Конфуція збирали висловлювання та бесіди свого вчителя, і об’єднали їх в книгу «Лунь Юй» («Бесіди і судження») – головну шановану книгу в конфуціанстві. Крім того, Конфуцій збирав, редагував і поширював багато книг, серед яких: «Ши- цзин» («Книга пісень») і «І цзин» («Книга змін»).
Вчення Конфуція, назване «конфуціанством», було засновано на бажанні людини жити в гармонії і щасті. Філософ висунув головний етичний постулат: «Не роби людині того, чого не бажаєш собі».
Смерть Конфуція наступила в 479 році до н. е. Його поховали на спеціальному цвинтарі, де передбачалося ховати його нащадків і близьких учнів.