Фалес Мілетський цікаві факти та біографія

Філософи

Фалес Мілетський біографія українською та цікаві факти з життя давньогрецького філософа, який відкриває список семи мудреців, викладено нижче.

Фалес Мілетський коротка біографія

Як такої біографії Фалеса не існує, тільки поодинокі відомості, які часто суперечать одна одній і носять характер переказів. Єдине, що історики можуть назвати точно дату, яка відноситься до його життя – 585 рік до н. е. Це дата сонячного затемнення, прорахована філософом. Приблизно Фалес народився в 640-624 роках до н. е., а помер в 548-545 роках до н. е.

Мислитель був із знатного роду, мав прекрасну освіту. Історики вважають, що його походження з Мілета сумнівно. Є відомості про те, що в місті він проживав не як корінний житель. А у самого філософа було фінікійське коріння. За родом своєї діяльності Фалес був торговцем і за своє життя зробив багато подорожей. У свій час він проживав у Фівах і Мемфісі (Єгипет) і навчався премудростям жерців. Коли філософ повернувся додому, то обзавівся своїми учнями і створив мілетську школу. Серед його учнів були Анаксимандр і Анаксимен.

Фалес був різносторонньою особистістю. У царя Лідії, Креза, він служив не тільки філософом, але і військовим інженером. Мислитель побудував водовідвідний канал і греблю, завдяки якій річка Галес поміняла свій напрямок. Деякі джерела стверджують, що геній володів монополією на продаж оливкового масла. Його обрали дипломатом, який виступав за об’єднання іонійських полісів в момент небезпеки.

Помер батько античної філософії на змаганнях гімнастів. Будучи в лавах глядача, на нього негативний вплив справила спека і тиснява.

Фалес Мілетський основні ідеї і досягнення

До наших днів не дійшло жодного твору. Вважається, що їх було 2: «Про сонцеворот» і «Про рівнодення». Фалес сформулював головні проблеми натурфілософії – загального і початку. Він вважав, що всі речі і явища, що існують в світі, всі мають одну основу: воду. Вони не діляться на фізичне і психічне, живе і неживе.

Філософ вірив, що всесвіт є рідкоподібною масою. У його центральній частині розташувалося повітряне тіло, що має форму чаші. Поверхня чаші відкритою поверхнею спрямована вниз, а закрита є зведенням. Зірки це божественні істоти, які живуть на небосхилі.

Мислитель хотів з’ясувати, з чого складається світ. Землю Фалес уявляв у формі корабля, що плаває в океані життя.

Вчений встановив тривалість року, а також визначив час сонцестоянь і рівнодень. Йому належить пояснення того, що Сонце рухається по відношенню до зірок. Саме філософ є першовідкривачем в доведенні геометричних теорем. Він ввів такі поняття в науку як доказ і геометрична теорема. Мислитель вивчав фігури, які утворюються в прямокутнику, вписаному в коло разом з діагоналями. У його честь назвали теорему Фалеса – кут, вписаний в коло, завжди буде прямим.

Для греків він відкрив сузір’я Малої Ведмедиці, яку після мандрівники використовували в якості путівника.

Фалес Мілетський цікаві факти

Філософ дуже любив усамітнення.

Особисте життя Фалеса також є таємницею. Одні вважають, що у нього була дружина і син. Інші стверджують, що філософ сім’єю не обзавівся, а тільки усиновив племінника.

Ввів календар по єгипетському зразком. Рік складався з 12 місяців, кожен з місяців мав 30 днів.

У 1935 році кратеру на видимій стороні Місяця було присвоєно ім’я мислителя.

Фалес вважається «винахідником глобуса».

Він був першим, хто вивчив рух Сонця по небесній сфері і стверджував, що Місяць світить відбитим світлом.

Сподіваємося, що повідомлення про Фалеса Мілетського допомогло Вам дізнатися про батька античної філософії і творця іонійської школи. А розповідь про Фалеса Мілетського Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Місіс мерсі

    Дуже повчальні історії,мені допомогли!

    Відповіcти